Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Karpaczu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze

– Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego wraz funkcjonariuszami komisariatu policji w Karpaczu, ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do pojazdu typu autolaweta, o wartości 50.000 zł. Sprawcy 12 czerwca włamali się do auta, które zaparkowane było na jednej z osiedlowych ulic. Autolawetę uruchomili i wywieźli, ukrywając na mało uczęszczanej i oddalonej od miasta łące. Tam dokonali częściowego demontażu i zniszczenia pojazdu. Straty oszacowano na 15.000 zł – informuje Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu miejskiego wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego jako podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności funkcjonariuszy, po czym przekazano autolawetę właścicielowi. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Niewykluczone, że mężczyźni mają więcej tego typu podobnych czynów na koncie. Za przestępstwo, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.