„Wzorem innych miast, przygotowaliśmy projekt uchwały, który zwalnia z podatku od nieruchomości mieszkańców, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy” – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej radny Jeleniej Góry, Hubert Papaj, z klubu Radnych Bezpartyjnych. Projekt powstał w oparciu o rozwiązania zaproponowane przez Ciechanów, Radom i inne miejscowości.

„Jeżeli mieszkaniec Jeleniej Góry przyjął do swojego domu uchodźców z Ukrainy, to zgodnie z tym projektem, może wystąpić o zwolnienie z podatku od nieruchomości, który obecnie wynosi blisko 90 groszy za metr kawadratowy. Kwestia tego, czy zwolnienie będzie dotyczyło całego 2022 roku, czy tylko tych miesięcy, w których mieszkaniec przyjmował pod swoim dachem uchodźców, będzie zależeć od decyzji większości radnych.”

„Mamy nadzieję, że ten projekt bardzo szybko trafi do komisji rady miejskiej i wspólnie będziemy mogli pracować nad jego uszczegółowieniem. Jako klub radnych liczymy na sprawne doprecyzowanie zasad zwolnień od podatku od nieruchomości, aby te przepisy jak najprędzej weszły w życie.”

Kolejna sesja rady miasta jest zaplanowana na 30 marca. Twórcy projektu mają nadzieję, że będzie on podczas niej procedowany.

wap

2 komentarze

  1. Pan Papaj jak zwykle aby się pokazać i zaistnieć w mediach.
    Podatek roczny za mieszkanie o pow. 50 m2 – 45 zł za rok.
    Napisać uchwałę, namieszać w mediach, a korzyść dla właścicieli mieszkań żadna.
    Ale propaganda zostanie!!!!

  2. Mały kulawy kaczy gitler z Żoliborza chce wciągnąć NATO w otwarte starcia militarne z Rosją. Wizyta śmierd.ziela w Kijowie wywołała wściekłość w strukturach dowodzenia NATO. Wsadzić kulosa w Miga-29 w Malborku i niech leci w piss.du.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.