Wiadomo, kogo Polacy lubią oglądać i słuchać najbardziej. Właśnie wskazano prezentera programu informacyjnego, który cieszy się największą popularnością. Kto wygrał?

Mimo bardzo szybkiego rozwoju internetu i stopniowego odchodzenia odbiorców od śledzenia telewizji, to przed telewizorami nadal zasiada wiele osób. Według panelu badawczego Ariadna, który przeanalizował tę kwestię na zlecenie portalu wp.pl, 73 procent internautów deklaruje, że ogląda telewizyjne programy informacyjne. Pozostali, którzy wzięli udział w sondażu, wyjaśniło, że wiedzę o najważniejszych wydarzeniach w Polsce i na świecie czerpie właśnie z sieci.

Zapytano także o najpopularniejsze serwisy informacyjne w telewizji. Wśród badanych najwięcej jest zwolenników „Faktów” TVN (40 procent). Do oglądania „Wydarzeń” Polsatu otwarcie przyznaje się 29 proc. respondentów, a na trzecim miejscu znajdują się „Wiadomości” TVP (17 procent). 14 procent zapytanych o zdanie nie wskazało ulubionego programu informacyjnego.

Jednak najatrakcyjniejszą pozycją badania wydaje się część dotycząca prezenterów serwisów informacyjnych. Respondentów poproszono o wskazanie ulubionego dziennikarza. Wygrał prowadzący „Fakty” TVN Piotr Kraśko. Za nim uplasowała się jego redakcyjna koleżanka Anita Werner oraz Dorota Gawryluk z „Wydarzeń” Polsatu.

Pełen ranking

Piotr Kraśko – 18 proc.

Anita Werner – 13 proc.

Dorota Gawryluk – 11 proc.

Danuta Holecka – 8 proc.

Krzysztof Ziemiec – 6 proc.

Bogdan Rymanowski – 6 proc.

Grzegorz Kajdanowicz – 5 proc.

Michał Adamczyk – 2 proc.

Trudno powiedzieć – 31 proc.

Piotr Kraśko

Rocznik 1971, dziennikarz, prezenter telewizyjny, który w mediach zaistniał już jako dziecko w programie „5-10-15”. Już jako dorosły pracował w TVP i był m.in. korespondentem w Rzymie i Waszyngtonie. Pracował na miejscu najważniejszych wydarzeń na świecie. Od 2008 r. był głównym prezenterem „Wiadomości”, a z TVP rozstał się w 2016 roku. Związał się z TVN, gdzie prowadził „Fakty”, a do 2020 roku także poranne pasmo „Dzień dobry TVN”.

News4Media/fot. IStock

3 komentarze

  1. TVN ma tyle % poparcia co PIS,więc to chyba wyborcy tej partii stanowią widownię tej stacji.Dużo moich znajomych też to ogląda zawsz jest się z czego pośmiać.Lubię też wywiady z Hołownią typu ,, mam talent”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.