Zanim zaplanujesz urlop w ostatnich dniach sierpnia, sprawdź pogodę, jakiej możemy spodziewać się w najpopularniejszych polskich kierunkach turystycznych. Będzie słońce i deszcz. Miejscami pojawią się też burze.

Sierpień pod znakiem zmian

Prognozy na ostatnie tygodnie wakacji pokazują, że należy spodziewać się dużej zmienności zarówno temperatur, jak i opadów deszczu czy burz. Dlatego podczas pakowania walizki warto pomyśleć o kremie z filtrem, ale parasolka też może okazać się przydatna. Synoptycy przewidują, że końcówka wakacji będzie cieplejsza niż w ostatnich latach, jednak możemy spodziewać się też incydentalnych załamań pogody.

Mazowsze bez upałów 

Jeśli wybierasz się na wakacje do stolicy Polski, jeszcze w najbliższy weekend towarzyszyć będzie ci słońce i temperatura od 23 do 26 st. C. Niestety już w poniedziałek zrobi się chłodniej. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. a cały następny tydzień będzie deszczowy i pochmurny. Taka pogoda utrzyma się aż do końca sierpnia, choć jego ostatnie dni mogą być nieco bardziej słoneczne.

Nad morzem więcej słońca

Ruszając na urlop w kierunku miejscowości nadmorskich, również nie należy spodziewać się upałów. Najwięcej słońca będzie w okolicach Kołobrzegu, gdzie temperatura w sobotę i niedzielę wyniesie nawet 26 st. C. Przyszły tydzień przyniesie jednak ochłodzenie do 19 – 22 st. C. Taka aura towarzyszyć nam będzie aż do końca wakacji. Zakres temperatury będzie podobny dla wszystkich nadmorskich miejscowości. Im bliżej północy, tym więcej chmur pojawi się na niebie. Turyści odwiedzający Trójmiasto muszą liczyć się z przelotnymi opadami deszczu. Synoptycy nie przewidują jednak długotrwałych wyładowań atmosferycznych.

W Bieszczadach słońce i burze

W okolicach Soliny, czyli jednego z najważniejszych punktów turystycznych Bieszczadów, jeszcze w najbliższy weekend będzie bardzo ciepło. Termometry wskażą ok 28 st. C. We wtorek nadejdzie tam jednak chłodniejszy front atmosferyczny, a wraz z nim cały tydzień deszczu i burz, które przeplatać się będą z promieniami słońca. Kolejne dni zapowiadają się na pogodniejsze, a temperatura utrzyma się na poziomie 20 – 22 st. C. Wyjątkiem będą ostatnie trzy dni miesiąca, w których prognozowane są zwiększone opady deszczu, burze i temperatura w okolicach 18 st. C.

Pogodnie w Zakopanem i Krakowie

Wybierając ten kierunek, warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, ponieważ zachmurzenie będzie w tych rejonach stosunkowo niewielkie. Deszczowe dni przyjdą w Tatrach dopiero pomiędzy 27 a 30 sierpnia. Podobna sytuacja pogodowa prognozowana jest w okolicach Krakowie. W Zakopanem temperatura utrzyma się w granicach 20 – 22 st. C. W Krakowie zaś będzie nieco cieplej. Tam termometry wskażą 22 – 24 st. C. Cieplejszy będzie jedynie nadchodzący weekend, który przyniesie nawet 28 st. C.

Pozostałe rejony ciepłe, z przelotnymi opadami

W zachodniej części kraju temperatura wyniesie maksymalnie 24 st. C. Tam co kilka dni mogą pojawić się przelotne deszcze. Na wschodzie termometry pokażą 23 – 24 st. C., jednak w tej części kraju zaświeci dużo słońca, a opady i towarzyszące im burze wystąpią dopiero w ostatnich, trzech dniach sierpnia. 

News4Media, fot.: iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.