Już w najbliższy piątek, 24. lutego, o godzinie 19 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W związku z nadchodzącym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych orkiestra koncertowa RZAWP wraz z solistami zagra dla jeleniogórskiej publiczności w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym.

W programie piątkowego koncertu znajdą się znane pieśni wojskowe z różnych okresów naszej narodowej historii, ze szczególnym uwzględnieniem utworów poświęconych żołnierzom, którzy po zakończeniu II wojny światowej stanęli do walki o niezależność i demokrację przeciw reżimowi komunistycznemu.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych i edukacyjnych. RZAWP dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej.

Aktualnie zatrudnionych jest w Zespole ponad 150 artystów. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m. in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania.

Wstęp na koncert, który objął swoim patronatem honorowym senator RP Krzysztof Mróz, jest wolny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.