W tym roku przypada jubileusz 15-lecia partnerstwa Powiatu Karkonoskiego z Powiatem Bamberg. Jubileusz stał się okazją do stworzenia wspólnego, markowego produktu, który będzie dowodem wieloletniej i owocnej współpracy między powiatami.

-Obserwując potencjał rodzimych browarów w powiecie karkonoskim oraz bazując na bogatej, ponad 500-letniej, historii browarnictwa powiatu Bamberg, pojawił się pomysł …. uwarzenia wspólnego piwa, piwa jubileuszowego. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i szybko został wcielony w życie – relacjonował starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski.

8 czerwca w browarze Mariental odbyło się pierwsze warzenie jubileuszowego piwa. W realizację pomysłu zaangażowani zostali browarnicy z powiatu Bamberg z Weiherer Browar Kundmüller oraz jeden z lokalnych browarów – Browar Mariental ze Szklarskiej Poręby. Piwowarzy w ramach spotkań roboczych opracowali nową, specjalną recepturę piwa.

-Piwo jubileuszowe będzie początkiem piwa powiatowego. Będziemy mieli własne piwo, warzone w lokalnym browarze na podstawie specjalnie przygotowanej receptury- podkreśla starosta.

Otwarcie pierwszej beczki piwa nastąpi podczas uroczystej gali Karkonoskich Spotkań Turystycznych, które będą miały miejsce 7 października 2022 r.

FOT.Pixabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.