Dolnośląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości już zatrzymali oszusta.  Zabezpieczono przy nim kilka dowodów osobistych – każdy na inne dane, ale wszystkie z tym samym wizerunkiem.

Ponadto, według ustaleń funkcjonariuszy, zatrzymany wykorzystując różne tożsamości, miał przywłaszczać maszyny budowlane, które następnie sprzedawał. Jakby tego było mało, gdy mundurowi ustalili jego prawdziwe dane, wyszło na jaw, że był on poszukiwany 5 listami gończymi i miał do odsiadki zaległą karę 11 i pół roku pozbawienia wolności. W

trakcie realizacji tej sprawy policjanci dokonali przeszukania kilku mieszkań, garaży oraz lokali użytkowych, w tym jednego salonu kosmetyki estetycznej. Zatrzymali znaczną ilości sprzętu: laptopów, elektronicznych nośników danych, 4 telefonów komórkowych, 6 ruterów internetowych, a także kilka tysięcy zł oraz kilkuset stron dokumentacji.

– Mężczyzna do samego końca próbował ukryć swoją prawdziwą tożsamość – opisuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk. Nawet w trakcie zatrzymania podał fałszywe dane. Jednak funkcjonariusze szybko ustalili jego prawdziwe personalia. Wówczas wyszło na jaw, że był on poszukiwany 5 listami gończymi i ma do odsiadki zaległą karę 11 i pół roku pozbawienia wolności. 51-latek trafił na trzy miesiące do aresztu tymczasowego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.