W poniedziałek 9 stycznia ruszają zapisy na zorganizowany wypoczynek podczas ferii zimowych dla dzieci (od 6 do 10 lat) z Jeleniej Góry. Można tego dokonać za pomocą internetowego systemu zapisów na stronie:
jck.systemzajeciowy.pl

Zajęcia dla dzieci będą odbywać w następujących placówkach:
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury RELAX, ul. 1 Maja 60, 58-500 Jelenia Góra (Centrum) ,jck.pl
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury MUFLON, ul. Cieplicka 172, 58-570 Jelenia Góra (Sobieszów), muflon.sobieszow.pl
•    Jeleniogórskie Centrum Kultury PRZYSTAŃ TWÓRCZA, ul. Cieplicka 74, 58-560 Jelenia Góra (Cieplice), przystantworcza.pl

Cena za tydzień pobytu dziecka wynosi 260,00 zł. Dla dzieci legitymujących się Jeleniogórską Kartą Dużej Rodziny tygodniowy pobyt wynosi 180.00 zł.

Warsztaty odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00. Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek, obiad, materiały plastyczne, bilety wstępu, koszty przejazdów, zajęcia ze specjalistami, opiekę doświadczonych pracowników.

Ferie ze Sztuką 2023  w JCK RELAKS

„Między nami zwierzakami lądowymi i wodnymi – czyli krótki film przyrodniczy”.
W tym sezonie ferii zimowych w JCK Relaks, będziemy na wielu kontynentach. W pierwszym tygodniu poznamy bliżej bogaty świat zwierząt lądowych a w kolejnym wodnych. Niesamowite zwierzęta i te rogate, i te łaciate będą inspirować dzieci do stworzenia prezentacji. Podejmiemy próbę rejestracji ich kreatywnych rozwiązań tak aby powstał film przyrodniczy. 
Będziemy również przyglądać się i dowiadywać w jaki sposób powstają filmy dokumentalne oraz zaprezentujemy najciekawsze propozycje dzieciom. 
Na wycieczkach i wyjściach będziemy przybliżać zachowania zwierzaków zimą. Poszukamy tropów i dowiemy się co robią w tym czasie owady.
Będą to dwa tygodnie wypełnione porykiwaniami, szczekaniem, miauczeniem, cętkami, racicami, skrzelami, echolokacją tak jak to jest między nami zwierzakami.  

Ferie ze Sztuką 2023 w JCK PRZYSTAŃ TWÓRCZA

„Bo w Przystani nie ma nudy”
Ferie ze Sztuką 2023 „Bo w Przystani nie ma nudy” zainspirują nas do odkrywania całkiem nowych i tych troszkę starszych dni w kalendarzu. Czy w „Dniu Kota” te puchate zwierzątka przemówią ludzkim głosem? Czy będą chciały wrócić z nami do domu? Wspólnie postaramy się znaleźć je wszystkie oraz odkryć ich najbardziej ukryte tajemnice. Może w „Dniu Dinozaura” te prehistoryczne zwierzęta wyjrzą zza drzewa i pozwolą nam przejechać się na swoim grzbiecie? Co jeśli okaże się że wcale nie wyginęły, tylko żyją po cichu, w tajemnicy w gęstym lesie?  A to tylko dwa wybrane dni z naszego „Kalendarza” który odkryjemy w  ciągu dwóch tygodni Ferii w Przystani Twórczej. 

Ferie ze Sztuką 2023 W JCK MUFLON
„Kamera, akcja!”(I turnus), „Wariacje – animacje”(II turnus)
Podczas tegorocznych ferii zimowych proponujemy warsztaty animacji poklatkowej, czyli zabawę z aparatem i kamerą, animacją plastelinową, wycinanką i kolażem. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak ożywić ludziki z lego, jak wyglądały wynalazki pierwszych filmowców, jak kreatywnie wykorzystać smartfona, a na zakończenie stworzą filmik animowany metodą poklatkową. To połączenie zajęć plastycznych, literackich, teatralnych, muzycznych, fotograficznych i filmowych, które rozbudzają wyobraźnię i niesamowicie rozwijają kreatywność.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach naszych filii:  jck.pl,  muflon.sobieszow.pl, przystantworcza.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.