Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 29 maja 2022 r. na wycieczkę nr 15 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet Euro-Nysa na przejazd do Jakuszyc oraz komunikację w Czechach i Niemczech (40 zł pojedynczy, 100 zł dla 5 osób). O godzinie 7.29 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry pociągiem do miejscowości Hrádek nad Nisou, z przesiadkami w Szklarskiej Porębie Górnej i Libercu.

Trasa wycieczki, o długości 11 km, przebiega na pograniczu czesko–polsko-niemieckim. W Hrádku oglądamy zabytki tamtejszej starówki, później – brzegiem jeziora Krystyna, sztucznego zbiornika powstałego w wyniku zalania wyrobiska dawnej kopalni węgla brunatnego – dochodzimy do trójstyku granic Polski, Czech i Niemiec. Po obejrzeniu stojących tu pomników, ścieżką wzdłuż Nysy Łużyckiej docieramy do mostu, którym przechodzimy do Zittau. Zwiedzamy zabytkowe centrum (Dom Solny, Ratusz, fontanny, kościół św. Jana), a o godz. 18.03 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry (z przesiadką w Görlitz). Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Na zdjęciu Hradek nad Nisou- rynek

Fot. autorstwa Petr Vilgus – vlastni dilo (own work), CC BY 3.0 cz, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16149625

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.