Do tej pory chętni do oddania osocza musieli jeździć do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Zniechęcało to wiele osób. Rodziny chorych apelowały do ozdrowieńców i deklarowały, że zawiozą ich do Wałbrzycha, byle tylko oddali krew, co mogło uratować życie ich bliskich. Pisaliśmy o tym w Nowinach Jeleniogórskich a także o staraniach samorządu jeleniogórskiego, który zabiegał o to, by osocze można było oddawać w Jeleniej Górze.

Jak poinformował dzisiaj (24 listopada) prezydent Jeleniej Góry, od początku grudnia osocze można będzie oddawać w punkcie krwiodawstwa w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Zostanie tu zainstalowany separator, który pozwoli na rozdzielenie pobranej krwi na część komórkową i osocze.

Punkt Krwiodawstwa znajduje się w Jeleniej Górze w WCSKJ na ulicy Ogińskiego. Na parterze, należy iść w stronę apteki przyszpitalnej i dalej korytarzem do punktu. Czynny jest od godz. 7. 30 do 12.00.

Już teraz ozdrowieńcy, którzy kwalifikują się do oddania osocza i chcą pomóc chorym na COVID 19 nie muszą jechać do Wałbrzycha i mogą w Jeleniej Górze oddać krew. Zostanie ona przetransportowana do  RCKiK w Wałbrzychu i tam wydzielone zostanie osocze.  Takie rozwiązanie funkcjonować będzie do grudnia, do czasu zainstalowania separatora w punkcie krwiodawstwa w WCSKJ. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.