Ścieżka rowerowa na Zabobrzu, wzdłuż granicy Jeleniej Góry z gminą Jeżów Sudecki ma 900 metrów. Biegnie równolegle do ulicy Podmiejskiej w Jeżowie Sudeckim i już cieszy się dużym powodzeniem. Można po niej także spacerować, jeździć na wrotkach czy hulajnodze. Nawet dzisiaj (11.05), mimo deszczowej pogody, byli na niej rowerzyści. Ścieżka jest oświetlona, a na jej końcach są słupki, uniemożliwiające wjazd na trasę samochodów. Ścieżkę wybudowało Kółko Rolnicze Siedlęcin. Kosztowała 648 tys. 374 zł.

Rowerem z Czarnego do Cieplic

To niejedyna trasa dla rowerzystów, która przybędzie w Jeleniej Górze. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na budowę prawie 5- kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej, który połączy osiedle Czarne z Cieplicami. Powinien być gotowy pod koniec wakacji. Ten odcinek połączy istniejące już euroregionalne trasy rowerowe: ER 2 Liczyrzepa i ER 6 Dolina Bobru.

Nowy odcinek drogi rowerowej wybuduje lubańska firma Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik. Wartość projektu to blisko 1,4 miliona złotych.

Początek  trasy ma miejsce przy ul. Cinciały w Cieplicach i przebiega drogami rolniczymi oraz nowymi, wytyczonymi po granicach działek, do „Osadnika” i osiedla Czarne. W końcowej fazie łącznik prowadzi ulicami Nową, Czarnoleską i Malinową do ulicy Sudeckiej. Przy ulicy Sudeckiej przewidziano budowę sygnalizacji świetlnej, która pozwoli użytkownikom na przekroczenie ul. Sudeckiej i włączenie się do drogi rowerowej w kierunku Karpacza i centrum miasta.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.