Prezydent Jeleniej Góry poinformował, że wczoraj (8 kwietnia) samorządy otrzymały komunikat dotyczący treningu systemu wczesnego ostrzegania towarzyszącemu upamiętnieniu 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. „Podobnie jak wielu innych samorządowców z kraju podjąłem decyzję o nie włączaniu jutro syren alarmowych w Jeleniej Górze.”

Prezydent swoją decyzję uzasadnia w ten sposób: „W naszym mieście przebywa bardzo dużo uchodźców z Ukrainy. Uciekli przed wojną, bombami, rakietami, rosyjską agresją. Przed tym jak zmuszeni byli opuścić swój kraj niemal codziennie towarzyszył im sygnał alarmu lotniczego. Włączenie 10 kwietnia syren w naszym mieście byłoby złym rozwiązaniem.”

10 kwietnia br. będziemy obchodzili 12. rocznicę tragicznej katastrofy rządowego samolotu TU 154M pod Smoleńskiem, w której zginęli wszyscy udający się na rocznicowe obchody do Katynia. W katastrofie śmierć poniósł również Jerzy Szmajdziński. 10 kwietnia o godz. 8.41  jeleniogórzanie spotkają się pod tablicą pamiątkową  przy „Kościele Garnizonowym” w Jeleniej Górze. Składając kwiaty i zapalając znicze, oddamy hołd wszystkim, którzy zginęli w tej katastrofie. Na te uroczystości zaprasza Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego oraz Prezydent Jeleniej Góry.

Z kolei senator Krzysztof Mróz w imieniu Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich ofiar katastrofy. Msza Święta zostanie odprawiona w niedzielę, 10. kwietnia o godzinie 18:00 w Bazylice pw. Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Po Mszy Świętej organizatorzy zapraszają do składania kwiatów i zniczy pod pamiątkową tablicą w bazylice.

2 komentarze

  1. Brawo Łużniak. Tusk będzie Ci wdzięczny, że tak zgrabnie wytłumaczyłeś unieruchomienie syren w „Czerwonej Kotlinie”.
    Przecież Katastrofa Smoleńska to taki nieprzyjemny temat dla Putina i ” jego człowieka w Warszawie”. ….

    • Brawo łużniak. Wszyscy Ukraińcy posługujący się nr kart sim w Polsce dostają SMS ze to w związku z rocznica.. jak zwykle konfabulujesz mały czerwony człowieku… znowu ci żyłka wyszła od tej wścieklizny, za dużo oglądasz Thuska.. jak redaktor naczelny tego niczego..

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.