Do wybuchu doszło dziś (poniedziałek, 24 sierpnia) około południa. W bloku przy ul. Piastowskiej służby gazownicze prowadziły wymianę pionów instalacji. w momencie, gdy instalatorzy odpowietrzali pion gazowy, doszło do wybuchu w mieszkaniu na parterze, gdzie przebywała 12-letnia dziewczynka.
To ona doznała najpoważniejszych obrażeń. Z rozległymi poparzeniami przewieziono ją śmigłowcem LPR do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Lżej poszkodowanych zostało jeszcze pięć osób, które przebywały w tym czasie w budynku – czworo mieszkańców i pracownik prowadzącej prace firmy. Nie wymagały hospitalizacji.
Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu jest całkowicie zniszczone. Zamieszkująca je rodzina znalazła schronienie u swoich bliskich. Kamiennogórski magistrat zapowiada zorganizowanie dla nich zbiórki. Urząd miasta informuje, że na szczęście – według wstępnych ustaleń nadzoru budowlanego – konstrukcja budynku nie została naruszona. Lokatorzy nie dostali jednak od razu zgody na powrót, bo w budynku działania prowadzą jednostki specjalistyczne.

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.