Sławomir Czubak, który od ośmiu lat kierował Karkonoską Grupą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zrezygnował z szefowania grupie. Jak informuje portal Ratownictwo Górskie, nowym naczelnikiem będzie Piotr Zamorski.

Sławomir Czubak w Karkonoskiej Grupie GOPR działa od 2002 roku. W 2007 roku został ratownikiem zawodowym. Od 2014 roku sprawował funkcję naczelnika. Był dwunastym naczelnikiem Grupy Karkonoskiej od chwili jej powołania. Kilka dni temu powszechna stała się informacja o rezygnacji Sławomira Czubaka.

– Powiadomiłem zarząd grupy o swojej rezygnacji. Funkcję będę pełnił do końca października. Osiem lat to już chyba wystarczy. Chcę wrócić do czynnego ratownictwa, czyli do robienia tego po co w szeregi GOPR wstępowałem. Myślę też, że świeże spojrzenie osoby, która mnie zastąpi też będzie korzystne dla grupy. – mówił Polskiemu Radiu Sławomir Czubak.

Marian Sajnog, były naczelnik Sudeckiej Grupy GOPR, zasłużony ratownik górski w portalu Ratownictwo Górskie pisze, że zmiana w karkonoskim GOPR była zaskoczeniem. „Nigdy w swojej historii Karkonoska Grupa nie byłą tak dobrze zorganizowana, wyszkolona i usprzętowiona. Z ciekawymi planami inwestycyjnymi, jak np.budowa nowej stacji w Karpaczu, gdzie trwają prace wykończeniowe. Duża w tym zasługa odchodzącego naczelnika” – pisze Marian Sajnog.

Zarząd Grupy zorganizował już konkurs na stanowisko naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR. Jednogłośnie został na to stanowisko wybrany Piotr Zamorski. Jeleniogórzanie znają go bardzo dobrze, bo od wielu lat z sukcesami prowadzi Szkołę Tańca Kurzak – Zamorski. – Od 13 lat działam w Karkonoskiej Grupie GOPR. Taniec i ratownictwo górskie to moje dwie pasje – mówi Piotr Zamorski. Nowe stanowisko obejmie od 1 listopada.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.