Hasłem tegorocznego Forum jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Konferencja będzie się koncentrować na gospodarczych, politycznych i społecznych skutkach wojny w Ukrainie. Spotkania potrwają od 6 do 8 września.

Wśród ścieżek programowych wydarzenia w Karpaczu znajdują się między innymi: Europa i Świat, Polityka Międzynarodowa, czy Bezpieczeństwo. Podobnie, jak w latach poprzednich, zaplanowano między innymi Forum Ukraińskie oraz Forum Idei.odziewanych jest blisko 4,5 tys. Uczestników z Europy, Azji Centralnej czy USA. Wezmą oni udział w 20 ścieżkach programowych wokół takich tematów jak: biznes i zarządzanie, bezpieczeństwo, eksport, ochrona zdrowia, innowacje, energetyka, media i komunikacja, polityka międzynarodowa, zrównoważony rozwój. Wśród ważnych tematów będzie także dyskusja o służbie zdrowia w okresie po pandemicznym w ramach ścieżki Forum Ochrony Zdrowia.

Organizatorem Forum Ekonomicznego jest Instytut Studiów Wschodnich. Główni partnerzy, to: Województwo Dolnośląskie, Miasto Wrocław oraz Miasto Gospodarz – Karpacz, Port Lotniczy Wrocław oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. roku 2021 dzięki mniej rygorystycznym obostrzeniom sanitarnym Forum Ekonomiczne znów mogło powrócić na wcześniejsze tory. Po raz kolejny, udało się zorganizować w Karpaczu wydarzenie o szerokim zasięgu międzynarodowym.

Ubiegłoroczna, jubileuszowa, edycja była pod wieloma względami rekordowa. Na konferencję przyjechało 4350 gości ze świata polityki, biznesu, nauki z kilkudziesięciu państw oraz blisko 450 dziennikarzy. Mieli oni okazję wziąć udział w ponad 400 wydarzeniach – panelach dyskusyjnych, rozmowach oraz sesjach plenarnych. Spośród obecnych blisko 450 przedstawicieli mediów, znaczna część z nich przyjechała z zagranicy. W sumie napisano łącznie ponad 10 tysięcy publikacji na temat konferencji – w tym blisko pięćset w mediach zagranicznych.

Partnerami XXX Forum Ekonomicznego zostało 156 instytucji i firm. Jubileuszowa edycja pobiła wiele rekordów z ubiegłych lat, umacniając pozycję Forum jako największej międzynarodowej konferencji gospodarczo-politycznej w regionie. Podczas zeszłorocznego Forum Ekonomicznego po raz kolejny gościliśmy wielu wspaniałych gości z zagranicy. Wśród nich, znaleźli się między innymi: Premier Słowenii Janez Jansa oraz Premier Ukrainy Denys Shmyhal, Wiceprezydent Liberii Jewel Taylor-Howard, Minister Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier Peter Szijjarto, Minister Infrastruktury Słowenii Jernej Vrtovec, Minister Transportu i Budownictwa Słowacji Andrej Dolezal, Jakov Milatovic, Minister Rozwoju Ekonomicznego Czarnogóry, Minister Polityki Socjalne Ukrainy Maryna Lazebna, Minister Opieki Społecznej Łotwy Gatis Eglitis, Minister Przemysłu San Marino Fabio Righi, Wiceminister Gospodarkii Finansów Włoch Laura Castelli.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest najważniejszym w Europie Środkowo-Wschodniej miejscem międzynarodowych spotkań. Konferencja jest organizowana od 1992 roku. W trakcie Forum Ekonomicznego padają konkretne rozwiązania i innowacyjne idee, które pozwalają na zastąpienie stereotypów faktami i rzeczową wymianę poglądów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.