Ten rok dla Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie jest rokiem szczególnym. To 30 lat od powstania Diecezji Legnickiej, 25 lat od chwili kiedy, św.Jan Paweł II ukoronował Cudowną Ikonę Łaskawej Pani. Trzecia ważna rocznica, 400-lecie od odnalezienia ikony, która została schowana przed najazdem husyckim.

Te jubileusze obchodzone są na różne sposoby. Do kolejnej odsłony świętowania rocznic zachęcał wiernych biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Jego zdaniem okazją do pogłębienia nauczania Jana Pawła II o rodzinie ma być Kongres Rodzin, który odbędzie się 25 czerwca w Krzeszowie.

Centralnym wydarzeniem tego dnia będzie Eucharystia, którą pragnę razem z Wami celebrować. Na zakończenie ponowimy akt oddania Matce Bożej Łaskawej małżeństw i rodzin z naszej diecezji. Będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, wysłuchania wykładów, świadectw poszczególnych rodzin oraz nie zabraknie czasu na spotkania podczas pikniku rodzin na placu przed bazyliką. Ta kongresowa sobota ma stać się świętem życia małżeńskiego i rodzinnego oraz okazją do wyrażenia naszej miłości do tej formy życia” – czytamy w zaproszeniu biskupa legnickiego.

Bp Siemieniewski zachęca do organizowania pielgrzymek autokarowych. „Niech nie zabraknie rodzin z dziećmi, które będą miały okazję dostrzec, jak wielką wartością jest małżeństwo i rodzina” – apeluje duchowny.

W Krzeszowie z okazji jubileuszy odbywają się uroczyste msze święte.

Kolejna inicjatywa przewidziana jest dla młodzieży. Młodzi diecezji legnickiej każdego roku spotykają się na początku lub na końcu wakacji, aby przeżywać swoje święto. Tym razem spotkanie odbędzie się w Lubinie 24 – 25 czerwca. Odbędą się również warsztaty muzyczne prowadzone przez Narodową Orkiestrę Dętą w Lubinie przygotowujące nas do wielkiego duchowego przeżycia, jakim jest koncert »Wniebodęte«, który odbędzie się 24 czerwca br. o godz. 19.00 na lubińskich błoniach” . Do udziału w święcie młodych zachęca nie tylko młodzież i dzieci, ale także całe rodziny, również osoby starsze.

FOT. Krzeszów-Europejska Perła Baroku

5 komentarzy

  1. Bałwochwalstwo! To co robi kler nie ma nic wspólnego z pirwotnym Chrzescijaństwem. Watykańska mafia wyniszcza Polskę .

    • Czy był biszkopt wywalony w ciągu 24 godzin przez watykańczyków umoczony na poprzedniej posadzie w Siedlcach w aferę podofilną krycie faceta pedofila?

  2. Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące zaniedbań biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w sprawie przestępstw seksualnych wobec osoby małoletniej, gdy kierował diecezją siedlecką. Papież przyjął jego rezygnację z posługi biskupa legnickiego.

    „W następstwie formalnych zgłoszeń, Stolica Apostolska – działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz motu proprio Vos estis lux mundi – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bpa Zbigniewa Kiernikowskiego w sprawie o nadużycia seksualne wobec osoby małoletniej ze strony kapłana diecezji siedleckiej, którą bp Kiernikowski kierował w latach 2002 – 2014” – napisano w komunikacie na stronie Archidiecezji Lubelskiej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.