Tkaczki i tkacze – tak o sobie mówią artyści, którzy zajmują się tkaniną artystyczną. Z naszym regionem wiąże ich Festiwal Sztuki Włókna w Kowarach. Właśnie trwa jego 48.odsłona. Z tej okazji w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze 17 września zostały otwarte dwie ważne wystawy.

Można oglądać ekspozycje: 50-lecie Grupy Tkackiej „10 x TAK” – wystawa retrospektywna oraz 48. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna „Ślady dziedzictwa we współczesnej sztuce włókna”

Na wystawie „Ślady dziedzictwa we współczesnej sztuce włókna” znajduje się dwadzieścia prac, które oceniło jury w składzie: dr Agnieszka Godszling, Małgorzata Ogonowska oraz Dagmara Chotnicka-Świat, przyznając nagrody, wyróżnienia i nagrodę pracowników muzeum:

Nagrody otrzymały:

1. Krystyna Hendrychowska.

2. Ewa Maria Poradowska-Werszler.

3. ex aequo Eva Damborska, Barbara Basiewicz.

Wyróżnienia otrzymały:

Katarzyna Lis-Lachowicz,

Joanna Pasynkiewicz,

Katarzyna Szymańska.

Nagrodę od pracowników kamiennogórskiego muzeum otrzymała:

Agnieszka Cecylia Kazała.

50-lecie Grupy Tkackiej „10 x TAK,” to wystawa opowiadająca historię wrocławskiej grupy, która powstała w 1972 roku. Grupę założyła Ewa Poradowska-Werszler. Opowiada o tym w wywiadzie w Nowinach Jeleniogórskich z 20 września. Artystka jest laureatem Złotego Kluczyka, nagrody przyznawanej przez Kapitułę Nowin Jeleniogórskich.

FOT. Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.