Tkaczki i tkacze – tak o sobie mówią artyści, którzy zajmują się tkaniną artystyczną. Z naszym regionem wiąże ich Festiwal Sztuki Włókna w Kowarach. Właśnie trwa jego 48.odsłona. Z tej okazji w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze 17 września zostały otwarte dwie ważne wystawy.

Można oglądać ekspozycje: 50-lecie Grupy Tkackiej „10 x TAK” – wystawa retrospektywna oraz 48. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna „Ślady dziedzictwa we współczesnej sztuce włókna”

Na wystawie „Ślady dziedzictwa we współczesnej sztuce włókna” znajduje się dwadzieścia prac, które oceniło jury w składzie: dr Agnieszka Godszling, Małgorzata Ogonowska oraz Dagmara Chotnicka-Świat, przyznając nagrody, wyróżnienia i nagrodę pracowników muzeum:

Nagrody otrzymały:

1. Krystyna Hendrychowska.

2. Ewa Maria Poradowska-Werszler.

3. ex aequo Eva Damborska, Barbara Basiewicz.

Wyróżnienia otrzymały:

Katarzyna Lis-Lachowicz,

Joanna Pasynkiewicz,

Katarzyna Szymańska.

Nagrodę od pracowników kamiennogórskiego muzeum otrzymała:

Agnieszka Cecylia Kazała.

50-lecie Grupy Tkackiej „10 x TAK,” to wystawa opowiadająca historię wrocławskiej grupy, która powstała w 1972 roku. Grupę założyła Ewa Poradowska-Werszler. Opowiada o tym w wywiadzie w Nowinach Jeleniogórskich z 20 września. Artystka jest laureatem Złotego Kluczyka, nagrody przyznawanej przez Kapitułę Nowin Jeleniogórskich.

FOT. Muzeum Tkactwa Kamienna Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.