Za nami kolejne Święto Plonów w gminie Mysłakowice. Uroczyste otwarcie dożynek rozpoczął się barwny, dożynkowy korowód, składający się grup wieńcowych, strażaków z OSP, zespołów ludowych, organizatorów i zaproszonych gości.

Na Dożynkach Gminnych, które odbyły się w Parku Królewskim na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się piękne i misternie wykonane wieńce dożynkowe. Można było spróbować swych sił w młóceniu zboża, aby dowiedzieć się, jak ciężka była to praca.

Tradycyjnie pojawiły się stoiska edukacyjne, rękodzielnicze oraz z lokalnymi produktami spożywczymi. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Starsi mogli spróbować swoich sił przy pracach tradycyjnie związanych ze żniwami. Były też oczywiście występy artystyczne. Dożynkowych gości bawiły zespoły ludowe Szarotka, Karkonosze i Sokolik, a finałowy koncert dała CAYRA.

– Organizacja dożynek w Mysłakowicach i w całej Polsce to sposób na podtrzymanie staropolskiej tradycji, wyrażenie podziękowań za zbiory i plony oraz docenienie trudu pracy i zaangażowania rolników w rozwój jakości życia na wsi. To także okazja do integracji lokalnych społeczności – powiedziała Marzena Machałek, wiceminister Edukacji i Nauki, która uczestniczyła w wydarzeniu.

– Dożynki w Mysłakowicach to świetna okazja do podziękowania wszystkim rolnikom za ich codzienną pracę, a także poznawania dolnośląskich zwyczajów i skosztowania produktów regionalnych – dodała minister Machałek

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.