Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 30 lipca 2023 r. na wycieczkę nr 26 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.24 do Mieroszowa (z przesiadką na stacji Wałbrzych Główny).

Trasa długości 16 km prowadzi przez Masyw Dzikowca i Lesistej Wielkiej – środkowy człon Gór Kamiennych.. Ze stacji kolejowej w Mieroszowie szlakiem żółtym podchodzimy na Lesistą Wielką, najwyższy szczyt Pasma (860 m n.p.m.). Następnie idziemy w stronę kolejnego szczytu- Stachonia (808 m n.p.m.). Po drodze otwierają nam się przepiękne widoki na Chełmiec, Trójgarb i Góry Suche. Ze Stachonia przez Sokółkę dochodzimy do Dzikowca, poniżej wierzchołka, obok górnej stacji kolei linowej w 2014 roku wybudowano drewnianą wieżę widokową. Z tarasu widokowego przy dobrej pogodzie można obejrzeć panoramę Sudetów od Śnieżki, przez Góry Stołowe, Góry Suche, Góry Wałbrzyskie po Ślężę. Po obejrzeniu panoramy szlakiem zielonym przez Dzikowiec Mały schodzimy do stacji Boguszów-Gorce, skąd o godz. 18.04 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry. Wycieczkę prowadzi Krzysztof Zając (tel. 604386126). Uwaga: trasa górska, suma podejść 650 metrów.

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Fot. Pawellec CCA 4.0

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.