Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 3 grudnia 2023 r. na wycieczkę nr 46 (ostatnią w tym sezonie) w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

Zbiórka uczestników przed bramą stadionu Miejskiego w Jeleniej Górze przy ulicy Złotniczej o godz. 9.00.

Trasa długości 10 km prowadzi przez wschodnią część Grzbietu Małego Gór Kaczawskich. Spod Stadionu Miejskiego idziemy ulicą Powstańców Śląskich, przechodzimy przez mostek nad Bobrem i ulicą Wiejską dochodzimy do obwodnicy Jeleniej Góry. Podchodzimy do krzyża milenijnego i zboczem Sośni schodzimy do ul, Legnickiej, po minięciu której wspinamy się na Górę Szybowcową, najwyższy szczyt Grzbietu Małego (561 m). Na górze znajduje się lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, jest to również znakomity punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską, Karkonosze i Rudawy Janowickie. Po obejrzeniu panoramy schodzimy do Jeżowa Sudeckiego, mijamy najstarszy budynek we wsi – drewniany Dom Gwarków, na skrzyżowaniu z drogą do Czernicy oglądamy niepozorny kamienny krzyż, pamiątkę potyczki z czasów wojen napoleońskich. Następnie kierujemy się do budynku dawnej szkoły szybowcowej, w którym po modernizacji od 2013 roku mieści się Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. Tu o godz. 13.00 rozpocznie się spotkanie podsumowujące pięćdziesiąty trzeci Rajd na Raty, w trakcie którego omówimy przebieg tegorocznych wędrówek, wyświetlimy zdjęcia z wycieczek i przedstawimy plany na przyszły rok. Odbędzie się również konkurs krajoznawczy z tras rajdowych. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.