Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 9 lipca 2023 r. na wycieczkę nr 23 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.45 do Rębiszowa.

Trasa długości 18 km przebiega w południowej części Pogórza Izerskiego. Od stacji kolejowej w Rębiszowie zboczem Rębinki przez Las Rębiszowski idziemy do Chmielenia ,gdzie oglądamy barokowo-klasycystyczny kościół p.w. św. Mikołaja. Następnie szlakiem niebieskim przez Lubomierski Las udajemy się do Lubomierza. Lubomierz to jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska, jego historia była przez ponad 500 lat związana z miejscowym klasztorem benedyktynek, po których pozostał zespół klasztorny z monumentalnym kościołem Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa. Zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z ratuszem z XVI-XVIII w. i Dom Płócienników z XVI w. Malowniczość miasteczka spowodowała, że nakręcono tu osiem filmów, min. „Sami Swoi”. W końcowej części wędrówki drogami polnymi i leśnymi idziemy do Gryfowa Śląskiego, skąd o godz. 17.56 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry. Wycieczkę prowadzi Anna Lewandowska (tel. 791 362 362).

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Fot. Pixebay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.