Znakomity bieg Justyny Kowalczyk-Tekieli, piękne zwycięstwo Kacpra Antolca, rewelacyjna frekwencja i świetna atmosfera – taki był Bieg Piastów na 25 km. To była ostatnia konkurencja 47 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Kacper Antolec powtórzył sukces sprzed roku. Wtedy też celował w zwycięstwo na 50 km, ale nie osiągnął tego, więc na pocieszenie wygrał na dystansie o połowie krótszym. Nie zniechęca się jednak, zapowiedział, że za rok ponowi atak na pięćdziesiątce.

Justyna Kowalczyk-Tekieli pobiegała znakomicie, wyprzedziło ją zaledwie trzech mężczyzn. Potwierdziła świetną formę z wcześniejszych startów w tym sezonie, przeważnie zwycięskich. Na mecie tryskała dobrym humorem, poczekała na swojego małżonka.

Bieg na 25 km był wielkim świętem narciarstwa biegowego. Zapisało się na niego ponad dwa tysiące ludzi, a do mety dobiegło 1657.

Podsumowanie statystyczne 47 Biegu Piastów – wzrost frekwencji

47 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach trwał od 25 lutego do 5 marca. Składało się na niego dziewięć biegów, w tym dwa dla dzieci. Siedem biegów z elektronicznym pomiarem czasu ukończyło 5621 osób, czyli o prawie pół tysiąca więcej, niż przed rokiem. Oznacza to wzrost o około 9 procent. Frekwencja była wyższa na biegach na wszystkich dystansach.

47 Bieg Piastów został zorganizowany po raz pierwszy ze startem, metą i zapleczem logistyczno-socjalnym na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Zawodnicy w jednym miejscu mogli się zapisać, odebrać numer startowy, przebrać, zostawić swoje rzeczy w depozycie, pójść na start, odległy o zaledwie kilkadziesiąt metrów, a po zakończeniu biegu wziąć prysznic i posilić się.

Podczas 47 Biegu Piastów padł rekord frekwencji zawodników czeskich – zapisało się ich prawie 400. Widoczna jest też tendencja powrotu zawodników z krajów bardziej odległych, zarówno z Europy, jak również z Ameryki Północnej i Australii. W sumie na 47 Biegu Piastów reprezentowanych było 25 państw, w tym po raz pierwszy Tanzania i Nowa Zelandia. Z tej ostatniej przybył 80-letni Mike Taylor.

47 Bieg Piastów został zorganizowany przez Stowarzyszenie Bieg Piastów we współpracy z szeregiem partnerów, sponsorów i patronów oraz wolontariuszy. Wydarzeniami towarzyszącymi było expo producentów sprzętu sportowego oraz konferencja pod tytułem I Forum Sportów Zimowych i Turystyki, na którym dyskutowano o ważnych sprawach dotyczących tej branży.

47 BIEG PIASTÓW – 25 km

Mężczyźni

1. Kacper Antolec 1:13:56

2. Tomas Veber 1:16:34

3. Petr Kolaja 1:16:57

Kobiety

1. Justyna Kowalczyk-Tekieli 1:17:17

2. Tereza Tuzilova 1:23:52

3. Laura Stichling 1:24:07

Bieg Piastów na 25 ukończyło 1657 osób, w tym 398 kobiet.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.