Niemiecki rząd federalny podjął decyzję o wprowadzeniu miesięcznego biletu za 9 euro przez najbliższe trzy miesiące kalendarzowe: czerwiec, lipiec i sierpień. Wszystko w ramach pakietu energetycznego. Sprzedaż biletów rozpoczęła się 23 maja.

Kto może nabyć bilet za 9 euro?

Bilet za 9 euro jest dostępnym dla wszystkich biletem imiennym wystawianym na użytkownika. Jest ważny 24 godziny na dobę przez cały miesiąc, ale nie uprawnia do bezpłatnego przewożenia roweru lub psa, których przewożenie w transporcie publicznym jest możliwe wyłącznie na podstawie normalnego biletu na przewóz roweru/psa. Oferta „bilet za 9 euro” nie dotyczy też dzieci poniżej 6. roku życia, które podróżują bezpłatnie.

Z których środków komunikacji można korzystać z biletem za 9 euro?

Bilet za 9 euro obowiązuje we wszystkich środkach transportu publicznego w całych Niemczech, tzn. w 2 klasie pociągów RegionalExpress, pociągów regionalnych, pociągach podmiejskich, tramwajach i autobusach miejskich oraz podmiejskich. Nie obowiązuje zaś  w transporcie dalekobieżnym tj. pociągach ICE, IC, EC, Flixtrain/Flixbus itp.

Od kiedy i gdzie jest w sprzedaży?

W Görlitz sprzedaż biletów za 9 euro rozpoczęła się 23 maja 2022. Można je nabyć u wszystkich znanych partnerów dystrybucyjnych miejskiego zakładu komunikacji GVB, w Biurze Obsługi Klienta GVB na Demianiplatz oraz we wszystkich automatach biletowych na przystankach (z wyjątkiem automatów w pojazdach). Bilet jest dostępny w miesiącach kalendarzowych: czerwiec, lipiec i sierpień (ważny co miesiąc: od 1.06. do 30.06., od 1.07. do 31.07. oraz od 1.08. do 31.08. 2022). Zakup jest możliwy w dowolnym momencie w tym okresie.

Punkty sprzedaży w Görlitz:

  • Informacja Turystyczna Görlitz-Information / Obermarkt 32,
  • Yorck Schreibwaren / Reichenbacher Str. 71,
  • Presse- und Buchzentrum Blackburn / Kö-Passage, Postplatz 14 i centrum handlowe NeißePark
  • Kiosk z prasą Morche / Elisabethstraße
  • Hotel Best Western / Jauernicker Str. 15/16
  • Apteka Humboldt / Demianiplatz 56
  • Sklep z prasą Eckert / dworzec kolejowy Görlitz

Informacje ze strony www.goerlitztakt.de

FOT.PIXabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.