Kamienny Krąg powstał na dzikiej łące przy BioRezydencji w Czernicy Zdroju. Jak zapowiadają organizatorzy: „już w Noc Kupały, 21.06.22 o 19:00 poczujemy moc!”

A czym jest Kamienny Krąg? Cytujemy publikację za stroną facebookową BioRezydencji:

Kamienny Krąg jako Miejsce Mocy
Pradawne megalityczne budowle, takie jak kamienny krąg w Stonehenge, kamienne kręgi w Odrach na Pomorzu czy piramidy w Egipcie uchodzą z Miejsca Mocy. Za Miejsca Mocy uchodzą też miejsca pielgrzymkowe jak Santiago de Compostela, Wawel w Krakowie czy katedra w Chartres. Budowle te zostały wzniesione tam na dawniejszych miejscach kultu, a ich pierwsi budowniczowie potrafili określić nie tylko korzystność miejsca dla takiego użytku, ale i szukali miejsc z takim dodatkowym silnym, pozytywnym promieniowaniem ziemskim.
Istnieje od kilkunastu lat taka międzynarodowa skala dla pomiarów radiestezyjnych, na której radiesteci mogą określić, jak wysokie, jak pozytywne wibracje są w danym miejscu. W rozwój i ugruntowanie tej skali wsławił się między innymi polski radiesteta Leszek Matela. Skala nazywa się BSM, i to ‘M’ w tym skrócie pochodzi od jego nazwiska. Prekursorem tej nowoczesnej skali był Andrè Bovis, od niego to ‘B’, do rozpowszechnienia i rozwoju przyczynił się też André Simoneton, od niego to ‘S’.
Wg tej skali średnie pozytywne, bardzo korzystne wibracje dla naszego organizmu na pięknej łące, w ogrodzie, w lesie, leżą w zakresie od 10 do 15 tys. jednostek w tej skali BSM. Kto mieszka w domu posadowionym na działce o wibracjach 12-13 tys. w tej skali, bez zadrażnień geopatycznych, może się zwać szczęśliwcem. To odbija się na jego zdrowym samopoczuciu, dobrym wypoczynku, śnie i ogólnym stanie zdrowotnym.
Ta skala BSM przyjmuje jako międzynarodowy standard, że od 18 tys. jednostek w górę w tej skali, zaczynają się wyjątkowo bardzo korzystne miejsca dla przebywania człowieka, gdy szuka relaksu, ciszy czy skupienia.
Wielu radiestetów (w Szwajcarii np. Merz Blanche – geolog i radiesteta) przeprowadzało takie badania nie tylko w Polsce, ale i na świecie, klasyfikując te miejsca od mniej aż po najwyższej wibrujące pozytywnymi energiami. Często są to szczyty górskie, ale też nieoczekiwanie jakaś polana w lesie, czy skrawek nad wodą.
Sam kompleks kamiennych kręgów w Odrach na Pomorzu posadowiony został na takim pozytywnie wibrującym obszarze. Wibracje podłoża w Odrach należy ocenić na ok. 30 tys. jednostek w tej skali. Można by powiedzieć, że to nie jeszcze tak dużo. Tak, nie jest to jeszcze dużo, ale jest to fantastyczny punkt wyjściowy.
To właśnie dzięki specjalnej konstrukcji, specjalnemu ustawieniu głazów w kamienne kręgi, udało się budowniczym osiągnąć dzisiaj jeszcze namierzane wibracje na poziomie prawie 100 tys. jednostek.
Ta budowla, która przetrwała na Pomorzy kilkanaście a może i nawet kilkadziesiąt tysięcy lat, posiada dziś wiele ubytków, brak głazów, nawet takich z powodu prac archeologicznych, i emitowała w czasach swojej świetności, jak sądzę, wibracje kilkunastokrotnie wyższe, ewentualnie wibracje przewyższające te w Wielkiej Piramidzie w Egipcie.
To właśnie dlatego, że istnieje taka wiedza i technologia ustawienia kamieni, że na pozytywnie wibrującym obszarze, dzięki głazom kamiennym, możemy stworzyć pole o podwyższonych wibracjach, które będą działać relaksująco, wyciszająco, doładowywać nas w energię życiową, gdy czujemy się zmęczeni, wyczerpani: Miejsce, które swoimi wibracjami będzie wychodziło nawet bardzo daleko poza te minimalne wartości 18 tys., mianowicie prawdziwe Miejsce Mocy. Takie Miejsce Mocy powstało na terenie Bio-Rezydencji w Świeradowie Zdroju.
Jacek-Maria Kwiatkowski
(Jacek-Maria Kwiatkowski mieszka w Sulistrowicach u podnóża Ślęzy, z wykształcenia jest teologiem, pracuje terapeutycznie z dźwiękiem i w kamiennym kręgu, buduje kamienne kręgi, świadczy usługi radiestezyjne, uczy języka niemieckiego)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.