Nie liczył się talent, ale zaangażowanie i chęć dołożenia swojego „ziarenka” w obchody polskich Świąt Narodowych, jakimi są 1- Majowe Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja.

– Rygory sanitarne i obostrzenia związane z pandemią koronowirusa Covid-19 w dalszym ciągu uniemożliwiają organizowanie wydarzeń publicznych. Stąd pomysł na stworzenie instalacji o nazwie BIAŁO- CZERWONE OPOWIEŚCI – wyjaśnia Ewa Romańska, specjalista ds. wystaw Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Na ścianie budynku zawisł kolaż złożony z 50 indywidualnych prac plastycznych, wykonanych przez mieszkańców Piechowic. Każda z prac zamieszczonych na frontowej ścianie budynku POK to wyjątkowa „opowieść” o naszej ojczyźnie przedstawiona na rozmaite sposoby, unikalna, piękna i bardzo „biało- czerwona”.

– Dużą pomysłowością i ciekawym przedstawieniem tematu wykazały się dzieci i młodzież z piechowickich szkół podstawowych, co szczerze nas ujęło- mówi pani Ewa, zachęcając, aby podczas spacerów przez centrum Piechowic, podejść i zobaczyć prace. Ta niecodzienna wystawa będzie eksponowana do 7 maja.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.