W pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Karola Miarki w Kamiennej Górze zginął 64-letni mężczyzna. Ostatniej nocy paliło się także w kamienicy przy ul. Ogrodowej.

– Do tragicznego w skutkach pożaru mieszkania na parterze kamienicy przy ul. Karola Miarki strażacy zostali wezwani dzisiaj (4 stycznia) tuż przed godziną szóstą – informuje oficer prasowy kamiennogórskiej PSP brygadier Karol Leszczyński. – Na miejscu działały dwa zastępy OSP i strażacy zawodowi. Pożar nie był rozwinięty i szybko został ugaszony. W mieszkaniu strażacy znaleźli mężczyznę, który natychmiast został ewakuowany. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego, stwierdził zgon poszkodowanego. Przyczyną było zatrucie gazami pożarowymi.

W całym budynku wystąpiło silne zadymienie i we wszystkich lokalach strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla, dlatego trzeba było ewakuować 11 lokatorów. Dwoje dzieci uskarżało się na złe samopoczucie i trafiły do szpitala. Z grona ewakuowanych sześć osób znalazło tymczasowe schronienie w budynku ratusza. Po przewietrzeniu pomieszczeń wszyscy mogli wrócić do swoich mieszkań.

To nie był jedyny pożar z jakim musieli tej nocy walczyć kamiennogórscy strażacy. Wcześniej, tuż przed godziną 23 dostali zgłoszenie o pożarze w piwnicy budynku przy ul. Ogrodowej (to zaledwie 50 metrów od miejsca pożaru przy ul. Karola Miarki). Tam także pożar nie był rozwinięty i szybko udało się go ugasić a problemem również było zadymienie, przez ewakuowano 23 lokatorów kamienicy. W akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej ochotniczej i zawodowej.   

Fot. facebook urzędu miasta w Kamiennej Górze

1 Komentarz

  1. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Każdy wrocławiak to szczochopij i kałożerca i nie myje się nigdy od 45 go roku tylko psy go wylizują…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.