W Staniszowie niedaleko Pałacu na Wodzie trwają intensywne prace budowlane. Powstaje tam budynki kompleksu Karkonosze Springs Hotel&Resorts. Inwestycję wykonuje firma Oak Property należąca do znanej i bardzo aktywnej na naszym terenie grupy Europlan.

Twórcą grupy Europlan oraz jej prezesem jest jeleniogórzanin Artur Kozieja, doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny, który w latach 1995 -2017 pracował na stanowisku dyrektora w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim „City”. Dodatkowo także jako wspólnik rodzinnej firmy hotelowej, której działalność rozpoczęła się w 1983 roku, realizował projekty hotelowe na Dolnym Śląsku (Hotel Cieplice i Hotel Karczowiska). Doskonale kojarzony dzięki inwestycji w Sosnówce Lake Hill, Hotelowi Sanssouci w Karpaczu czy jeleniogórskiemu osiedlu Młynówka.

W ramach przedsięwzięcia powstanie zespół obiektów z łącznie ok. 270 lokalami, w tym dziewięć budynków willowych (206 apartamentów) oraz część hotelowa z 64 pokojami. Uzupełnieniem będą: zaplecze konferencyjne, restauracja, narciarnia i rowerownia, i SPA. Projekt architektoniczny opracowała znana wrocławska pracownia architektoniczna Q2 Studio. Zakończenie realizacji całej inwestycji przewidziano na 2023 r.

Kompleks został zlokalizowany na trzech odrębnych działkach, w związku z czym inwestor zdecydował się wprowadzić podział na powiązane ze sobą strefy funkcjonalne – hotelowo-rekreacyjną z 62 pokojami, rodzinną ze 126 apartamentami w 9 budynkach oraz kameralną z 80 apartamentami w 10 willach. Motywem łączącym projektowane przestrzenie i funkcje będzie woda, pojawiająca się pod postacią sadzawek, stawów, cieków i basenów całorocznych.

A co z Pałacem na Wodzie? Hotel w ubiegłym roku, po wiosennym lockdownie, został zamknięty. W tej chwili spółką, która nim zarządzała, jest w stanie upadłości. Jeszcze do niedawna można było znaleźć ogłoszenie o możliwości zakupu nieruchomości za 10,5 miliona złotych.

4 komentarze

  1. Np. Stefek albo Wańdzia Odpowiedź

    Kaleta, Raz:Zapadająca się droga, za pętlą autobusową przy „domu dziecka” w stronę Podgórzyna, vis a vis pierwszego stawu od Cieplic., Ciężarówki i autobusy się przeginają na tej dziurze, pewnie wypłukało opływ od mnicha… Dwa:366 z Sobieszowa do Podgórzyna, przy Podzamczu Ostatni łuk w prawo, przed tablicami, dół/dziura na całe koło! Jak wpadnie tam jakieś auto i go obróci to będzie tragedia… ciągle jest tam woda, nie spływa do rowu.

  2. Trzy: a długi gminy rosną i rosną,, nikt się nimi nie przejmuje. Cztery: przy takim zadłużeniu gminy, daje dwa, trzy lata i gmina zniknie z mapy, oczywiście nikt się tym nie przejmuje. Pięć: w ramach rekompensaty ratowania długów, wszyscy mieszkańcy dostaną kosmiczne podwyżki, oczywiście nikt się tym nie przejmuje i wszystkim chyba jest to na rękę?.

  3. Kolejny patoresort, ile jeszcze tego powstanie ? Dla regoinu nic nie wynika z tego, że znikają ostatki łąk, krajobraz jest rujnowany przed wszędzie wystające apartamenty. Bieda jak była tak jest, kasa nie płynie do gmnin poza jakimiś ochłapami z tytułu podatku od nieruchomości i taxy klimatcznej. Patoturystyka w rozkwicie.

  4. Ten resort nawet na projekcie prezentuje się wyjątkowo szpetnie. W ogóle nie wpisuje się w region, zabudowę Staniszowa. Dodatkowo niszczy łąki. Tym sposobem region nie jest promowany a jest szpecony. Za kilkadziesiąt lat cały urok naszego regionu zostanie zmarnowany. Jak to się w ogóle dzieje, że tak mizerne projekty przechodzą w 21 wieku. To powinno być kontrolowane, a nie wyglądać jak samowolka lat 90. Kiedy do władz dotrze to, że ten region jest wyjątkowy tylko i wyłącznie ze względu na krajobraz, który systematycznie jest rujnowany?
    Dlaczego nie można budować rozsądnie obiektów wpisujących się w charakter okolicy?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.