Od 15 do 18 kwietnia br. jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską. W tych dniach w naszym regionie doszło do kilku zdarzeń drogowych, policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących oraz 2, którzy kierowali wbrew zakazom sądowym.

W okresie świątecznym na drogach kotliny panował duży ruch.
W całym regionie doszło do kilku kolizji drogowych, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku.

Jak informuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze, w ciągu tych dni funkcjonariusze zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierujących oraz 2, którzy kierowali wbrew zakazom sądowym.

16 kwietnia br. około godziny 5.35 dzielnicowa z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w drodze na służbę na ul. Różyckiego zauważyła pojazd marki Mercedes, który był nietypowo zaparkowany. Postanowiła sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy, jednak nie zdążyła, gdyż kierowca ruszył. Sposób jazdy wskazywał, że może być on nietrzeźwy. Kierowca jechał środkiem drogi, pod prąd na przemian włączając kierunkowskazy i światła awaryjne. Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjantka go zatrzymała. Za kierownicą siedział 32-letni mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Pozostali zatrzymani nietrzeźwi kierowcy mieli od 1 do 1,6 promila.

Każdy z nich stanowił poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników.

Tym kierującym za popełnienie przestępstwa grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania autami na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 poszukiwanych, celem doprowadzenia ich do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach
w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie policjanci łącznie obsłużyli ponad 300 interwencji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.