Tak jak zapowiadano, stacjonarny punkt krwiodawstwa działał w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej do końca stycznia. Krwiodawcy mogą wprawdzie oddawać krew w krwiobusie na placu Ratuszowym, ale alarmują, że wiąże się to ze staniem w kolejce na dworze. A zła pogoda, wiatr i śnieżyce mogą odstraszać chętnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość. W połowie lutego ruszy stacjonarny punkt krwiodawstwa. Będzie znajdował się w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej przy ul. Lwóweckiej 18 w Jeleniej Górze.

-Mamy na razie podpisaną z tą uczelnią umowę do maja – mówi dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu Elżbieta Kierzek.

Nowy punkt będzie się znajdował w budynku nr 3, na drugim piętrze (jest winda). Będzie czynny w środy i piątki od godz. 8 do 12.30. Elżbieta Kierzek wyjaśnia, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Punkt zorganizowano szybko po zamknięciu placówki w WCSKJ, by ułatwić mieszkańcom oddawanie krwi i zapewnić im dobre warunki oczekiwania. – Cały czas szukamy w Jeleniej Górze ostatecznej lokalizacji – podkreśla dyrektorka RCKiK. Nie jest to łatwe zadanie, bo pomieszczenia muszą spełniać określone warunki sanitarne i techniczne. Powinien do nich być też dobry dojazd, bo krwiodawcy przyjeżdżają z całej okolicy.

Dopóki nie zostanie uruchomiony punkt w KPSW, na chętnych do oddania krwi czeka na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze Mobilny Punk Pobierania Krwi. Jest czynny w środy i piątki od godz. 9.00 do 13.00.

Zamknięcie punktu krwiodawstwa zlokalizowanego w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej spowodowane było końcem umowy o wynajem powierzchni. W pomieszczeniach po punkcie krwiodawstwa szpital planuje urządzenie rozbudowywanej pracowni leku cytostatycznego, stosowanego w leczeniu chorób nowotworowych

1 Komentarz

  1. bo zarządowi miejsca na parking zabrakło w szpitalu…

    swoją drogą ciekawe ile ten zarząd nakradnie publicznych pieniędzy…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.