Rekrutacja chętnych do nauki w Oddziale Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Kowarach wkrótce się rozpocznie. To kolejna szkoła w naszym regionie, w której będzie realizowany ujednolicony program – przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz pod jego nadzorem.

Konsekwencją będzie uzyskanie przez uczniów konkretnych korzyści, takich jak: możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w przyszłości pozostanie żołnierzem rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP, wstąpienie do czynnej służby wojskowej, a także aplikowanie na wyższe uczelnie wojskowe (dodatkowe punkty w procesie rekrutacji).

Uczniowie uczęszczający do tej klasy otrzymują: pełne umundurowanie i oprzyrządowanie wojskowe, profesjonalne szkolenie wojskowe realizowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, szkolenia bojowe z wykorzystaniem środków i sprzętu wojskowego, certyfikat ukończenia OPW do celów kontynuowania kariery wojskowej.

Jak informuje ZSO w Kowarach, minimalna liczba godzin zajęć realizowanych w ramach programu szkolenia w liceum ogólnokształcącym wynosi 230 godzin przez cztery lata, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych realizowanych w patronackiej jednostce wojskowej lub na poligonie.

Na Dolnym Śląsku jest 14 klas mundurowych w szkołach w różnych miejscowościach między innymi w Lubomierzu, Zgorzelcu, Lubaniu, Rakowicach Wielkich, Piechowicach, Kamiennej Górze i Bolesławcu.

1 Komentarz

  1. Proponuję w ramach selekcji wysłać ksndydatów na wojnę do upadłej krainy U.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.