Zdrojowy Teatr Animacji im. Bogdana Nauki w Jeleniej Górze przygotował specjalne przedstawienie dla bardzo małych widzów w wieku od sześciu miesięcy do 3 lat. Premiera spektaklu „Do góry” odbędzie się 29 maja o godz. 16.00.

Jest to spektakl stworzony z myślą o małych widzach oraz bliskich im dorosłych. „Do góry” jest zachwytem nad bogactwem, pięknem i niezwykłością karkonoskiej natury i zabiera widzów w pełną abstrakcyjnych skojarzeń podróż w górę i w głąb siebie. Spektakl jest zaproszeniem do działania. To zachęta do budowania przez rodziców relacji z dziećmi, które oparte są na wspólnym doświadczaniu przyrody, poszukiwaniu w niej sensu i piękna za pośrednictwem sztuki. Mali widzowie będą siedzieć na specjalnie przygotowanych siedziskach na scenie.

Reżyser: Alicja Morawska-Rubczak, asystentka Natallia Levanava
Scenograf: Barbara Małecka
Muzyka: Sebastian Świąder

Grają: Dorota Fluder- Głowacka., Diana Jonkisz i Rafał Ksiądzyna.

Kim są „najnaje”?

Spektakle dla najnajów, czyli widzów do 3. roku życia są na stałe obecne w teatrach. Wymyślił je polski popularyzator tego nurtu Zbigniew Rudziński z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Na ogół podczas przedstawień nie siedzi się w fotelach na widowni, tylko na miękkich pufach blisko aktorów, nie ma tekstu, ze sceny padają raczej pojedyncze słowa, jest za to dużo różnych dźwięków, kolorów i faktur. Przedstawienie dla „najnajów” są krótsze niż dla starszych dzieci. Muzyka jest łagodna i pełna miłych dźwięków. Dzieci mogą dotykać na scenie elementów scenografii, bawić się razem z aktorami.


Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.