Koniec wakacji! Gdzie Polacy najchętniej wypoczywali w tym roku? Ponad 40 proc. w domu. Takie czasy.

Pracownia sondażowa IBRiS na zlecenie Radia ZET zapytała Polaków gdzie w tym roku spędzili wakacje. Aż 42,4 proc. Polaków nigdzie nie wyjechało. Na urlopy wybrało się 57,6 proc. badanych.

W porównaniu z ubiegłym sezonem wakacyjnym więcej Polaków wybrało wypoczynek za granicą. Taką decyzje podjęło 15 proc. Przed rokiem tę opcję wskazało 12,5 proc. respondentów.

W porównaniu z ubiegłym rokiem spadła liczba Polaków odpoczywających nad Morzem Bałtyckim (13,5 proc. w tym roku, 15,9 proc. w ubiegłym).

10 proc. ankietowanych podobnie jak przed rokiem spędziło wakacje nad polskimi jeziorami. Natomiast więcej badanych wybrało się w góry – 6,7 proc (4,4 proc w ubiegłym roku).

Spadek zanotował wypoczynek na działce oddalonej nie dalej niż 50 km od miejsca zamieszkania (12,3 proc. w tym roku; 14,7 proc. – w ubiegłym).

Mimo wcześniejszych deklaracji, aż 59,2 proc. badanych zdecydowało się na wyjazd do 7 dni (w majowym badaniu taki wyjazd deklarowało 44,9 proc. ankietowanych).

12 proc. przepytanych przez IBRiS dla Radia ZET zrewidowało swoje plany sprzed czterech miesięcy i wybrało się na wczasy dłuższe niż 14 dni. Tak wypoczywało 20 proc. ankietowanych – w maju zaledwie 8 proc. deklarowało, że zamierza spędzić wakacje dłużej niż dwa tygodnie). Od 7 do 14 dni urlop spędziło 20,8 proc ankietowanych. W maju taką długość wczasów deklarowało aż 44,8 proc.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.