Jeleniogórscy policjanci wyeliminowali z rynku marihuanę i metamfetaminę, w ilości z jakiej można uzyskać ponad 3 tysiące porcji narkotyków.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz o nielegalne posiadanie amunicji. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę, z których można uzyskać ponad 3 tysiące porcji handlowych narkotyków. Obecnie policjanci ustalają czy mężczyzna nie zajmował się również handlem narkotykami. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności uzyskali informację, że jeleniogórzanin może mieć związek z przestępczością narkotykową. W mieszkaniu, w którym przebywał funkcjonariusze znaleźli marihuanę i metamfetaminę, z których można uzyskać ponad 3 tysiące porcji handlowych oraz 1 sztukę amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 9 maja 2024 r. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(podinspektor Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.