Jakim trzeba być niemyślącym (delikatnie mówiąc) człowiekiem, by zniszczyć 43 sadzonki, które w parku na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze posadzili mieszkańcy. Zdjęcia zniszczonych drzewek zamieszcza na swoim FB prezydent miasta i prosi, by o aktach wandalizmu jak najszybciej informować strażników miejskich.

Drzewka na polanie w parku na Wzgórzu Kościuszki mieszkańcy sadzili z konkretną intencją . Była to inicjatywa samorządu. Najbardziej popularne podawane przez mieszkańców intencje sadzenia własnego drzewka, dotyczyły życia osobistego i wydarzeń związanych z narodzeniem się dziecka lub upamiętnieniem rocznicy ślubu. Było też życzenie, aby na świecie zapanowało więcej czułości i miłości. A bodaj najbardziej wzruszający powód dotyczył uporania się dziecka z przewlekłą, niebezpieczną chorobą.

Drzewka, najczęściej czereśnie ptasie i jarząb pospolity, rosły pięknie do 17 listopada. W tym dniu jakiś wandal (walndale?) połamał je. „Zwracamy się z ogromną prośbą o reagowanie na wszelkie niewłaściwe zachowania, które skutkują zniszczeniem drzew lub infrastruktury parkowej i powiadamianie o takich sytuacjach odpowiednie służby porządkowe. Całodobowy numer alarmowy Straży Miejskiej tel. 986„- napisał pod zdjęciami połamanych drzewek prezydent miasta.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.