Aktorzy z Teatru im. Cypriana Kamila Norwida poprowadzą warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To nie jedyne propozycje, z jakich skorzystać mogą mieszkańcy Kamiennej Góry.

Centrum Kultury w Kamiennej Górze ma już remont za sobą. W tym tygodniu ruszyło z nowym programem imprez kulturalnych, warsztatów i kół zainteresowań. Wszystko po to, by uaktywnić lokalną społeczność i zaproponować jej cały wachlarz kulturalnych imprez oraz warsztatów pomagajacych w rozwijaniu swoich pasji.

27 września 2021, w Centrum Kultury, ćwiczone były dykcja, emisja głosu, właściwa ekspresja, ruch sceniczny i mnóstwo innych teatralnych wyzwań. Po południu odbyło się spotkanie organizacyjne bezpłatnego projektu dla dzieci pod hasłem: „Teatr „Burza”, czyli… burza pomysłów, burza ekspresji, burza improwizacji i mnóstwo teatralnych przygód!” z Anną Ludwicką-Manią, instruktorem teatralnym i aktorką jeleniogórskiego teatru. Wystartował również „Teatr MY” z Jackiem Grondowym jako instruktorem aktorskiego fachu, a godzinę później swoje spotkanie organizacyjne miał „Teatr Nie taki stary” dla dorosłych chętnych do sprawdzenia się na deskach sceny.

Realizowane od jesieni projekty kamiennogórskiego Centrum Kultury to także pracownia modelarstwa lotniczego i modeli RC – radio control, koło rękodzielnicze i zajęcia plastyczne. Z kolei „Warsztaty Einsteina” będą pomagać dzieciom odkrywać niezwykły świat nauki na wesoło. W programie znalazły się także zajęcia dla lubiących aktywność fizyczną: zajęcia jogi dynamicznej i jej łagodniejsza, skierowana na wspomaganie zdrowia kręgosłupa wersja oraz „Fitness na trampolinach FIT&JUMP”. A co z warsztatami tanecznymi? Zumba, taniec towarzyski, kids mix dance, balet, tańce latino i… taniec na szpilkach.

W tym roku mieszkańcom Kamiennej Góry kulturalnych atrakcji na pewno nie zabraknie.

Centrum Kultury w Kamiennej Górze mieści się przy ulicy Tadusza Kościuszki 4. Program nie jest domknięty. Pracownicy zachęcają do przedstawiania własnych propozycji. Ważne, by dotyczyły one projektów kulturalnych lub rozwoju zdolności artystycznych.

Tekst: mm

Jacek Grondowy w spektaklu „Szalone nożyczki”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.