Jeleniogórskie teatry włączyły się do Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz Weekendu z kulturą dla seniorów i przygotowały 1 i 2 października, specjalnie dla starszych mieszkańców przedstawienia i spotkania. W Zdrojowym Teatrze Animacji im. Bogda na Nauki seniorzy mogą zwiedzić teatr oraz obejrzeć sztukę „Kto się boi Pani Eś?”. W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida proponują seniorom zwiedzanie teatru od kulis oraz lekcję teatralną.

W Zdrojowym Teatrze Animacji 2 października o godzinie 18.00 odbędzie się zwiedzanie teatru z przewodnikiem, a następnie spektakl pt. „Kto się boi Pani Eś?” o godzinie 19.00. (Osobom z Kartą Seniora przysługuje zniżka -10 procent od ceny regularnej biletu dla dorosłych na spektakl (bilety ze zniżką do nabycia jedynie w kasie teatru).

„Kto się boi Pani Eś”? to spektakl komediowy, pełen gagów i dobrego humoru. Scenografia Pavla Hubički przenosi widza w świat cyrku, jednocześnie sugeruje rzeczywistość meksykańskiego święta Dia de Muertos – radosnego Dnia Zmarłych.  Nawet śmierć ma swoje problemy. Ludzie się jej boją, nikt jej nie lubi. Dlatego na jakiś czas jej obowiązki przejmuje jej syn  – Kostek. Jednak zaprzyjaźnia się z ziemianami, zamiast zabierać ich w zaświaty. Co wyniknie z tego, że wszyscy przestają umierać? Czy na pewno powinniśmy żyć wiecznie? Morał i prawda życiowa podana jest w zabawny i nienachalny sposób. Poza problemem śmierci spektakl mówi też o takich wartościach, jak rodzina, przyjaźń, wzajemna pomoc, marzenia. Meksykańsko-hiszpańską muzykę autorstwa Tomasza Lewandowskiego, aktorzy wykonują na żywo.

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz tegorocznej edycji „Weekendu seniora z kulturą” proponują bezpłatne zwiedzanie teatru połączone z lekcją teatralną pt.: „Poznajemy Teatr od kulis” 1 i 2 października o godz. 11.00 (czas trwania ok. 90 minut). „Będzie to spacer po przepastnych i krętych korytarzach i zakamarkach teatru. Seniorzy będą mieli szansę zobaczyć miejsca, których przeciętny widz zazwyczaj nigdy nie odwiedza. Opowiemy o tym gdzie i jak powstaje przedstawienie teatralne.Pragniemy przekazać seniorom część swojej wiedzy, a także pogłębić zrozumienie tego, jak działa, czym jest i czym może być dla nich teatr”- zapraszają aktorzy. Zajęcia poprowadzi wieloletni aktor Teatru Norwida – Jacek Paruszyński. Telefoniczna rezerwacja miejsc pod numerem – 606268940. Ilość miejsc ograniczona.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.