Po kilku dniach wyjątkowo uciążliwych i momentami groźnych porywów wiatru straty w miejskiej infrastrukturze Jeleniej Góry nie są tak wielkie, jak można się było obawiać.

Od 17 lutego do 21 lutego wiatr powalił w mieście 8 drzew i spowodował jedno dłuższe odcięcie zasilania energetycznego, które pozbawiło prądu 28 odbiorców. Nie odnotowano powalonych drzew na cmentarzach komunalnych. Pojawiło się mnóstwo drobnych zniszczeń w rodzaju zerwania obróbek blacharskich, zniszczonych płotów, zerwanych pojedynczych dachówek itp.

Przez cały ten czas dużo pracy mieli strażacy z jednostek jeleniogórskich i okolic. Działania jednostek straży pożarnej poległy w głównej mierze na usuwaniu powalonych drzew z jezdni i linii energetycznych oraz zabezpieczaniu lub usuwaniu uszkodzonych elementów konstrukcyjnych budynków bezpośrednio zagrażających zdrowiu i życiu. Do 21 lutego druhowie z PSP w Jeleniej Górze odnotowali 87 interwencji, z czego 27 miało miejsce w Jeleniej Górze a 60 na terenie powiatu karkonoskiego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.