Co jest bardziej wzruszające dla pensjonariuszy karpaczańskiego „Grzesia”. Krzątanina przed świętami Wielkanocnymi czy przeżycie tego okresu? Trudno powiedzieć. Bo oprócz wymiaru religijnego, ten okres w głowie i sercu każdego gościa DS „Grześ” przywołuje wspomnienia, zapachy, emocje… Każdy trochę inaczej spędzał za młodu te święta. Powróciły więc wspomnienia z domów rodzinnych, gdzie w kuchni królowały matki. Potem z własnych domów… Kto jakie potrawy przygotowywał, jakie surowe zasady obowiązywały w Wielki Piątek, i która pani wróciła z poniedziałkowego, dyngusowego spaceru najbardziej mokra…Panowie uśmiechali się pod nosem, jak przypominali sobie jak to czaili z wiaderkiem wody się na wystrojone dziewczyny.

Oj było dużo śmiechu w „Grzesiu”, którego gościom jakby nagle ubyło lat. – Bo w głowie ciągle młodzi jesteśmy! – dało się słyszeć.

Pracownicy DS „Grześ” zadbali, aby wszystko było jak należy. Ozdoby świąteczne, modlitwa, podzielenie się święconką. Wyjątkowe świąteczne menu, tak by każdy z pensjonariuszy poczuł się jak u siebie w domu. Tak by było godnie i świątecznie. Kto miał ochotę mógł przyłączyć się o malowania pisanek. I ten świąteczny duch nadal unosi się w „Grzesiu”.

Dom Seniora „Grześ”

Ul. Skłodowskiej-Curie 9

58-540 Karpacz

Tel: 693501452

607445996

pensjonatgrzes@o2.pl

www.domsenioragrzes.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.