Budzący duże kontrowersje aczkolwiek skuteczny do bólu. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt został uznany za najlepszą organizacją ochrony zwierząt na świecie w 2022 roku. Wyróżnienie czyli „Brian Davies Gold Award 2022” zostało przyznane przez @network_for_animals za ratowanie zwierząt w trakcie wojny na Ukrainie, za ratowanie umierających psów z Chorwacji, a także prowadzenie i rozbudowę jedynego w swoim rodzaju ośrodka dla odbieranych od katów zwierząt, które mają u nas warunki zbliżone do domowych!

„Bez Was otrzymanie tej nagrody byłoby niemożliwe! To Wasze stałe wsparcie sprawia, że możemy nieść pomoc!” – cieszą się młodzi aktywiści.

Wraz z nagrodą DIOZ otrzymał 10.000 dolarów na prowadzenie swojej działalności. Z tych środków zostanie zakupiony kolejny sprzęt do rehabilitacji zwierząt, które zostały np. pobite lub uległy wypadkowi samochodowemu.

2 komentarze

  1. Tak zawsze jest jak „nibyrząd” nie wtąca się do dzialalności .Na naszych oczach widać jak Państwo się rozpada.Korupcja ,sprzedaż mienia państwowego ,”rodzina ” pislaków lokuje w nieruchomości na Kanarach .Lud otumaniony 500+ i smartfonami nie czuje ze już nie ma nawet podłogi . Bedzie wielkie BUM.Trzeba przelać 1 procent z podatku.Nie na Caritas.

  2. Na tym dziwnym świecie zawsze jest tak, że jeśli coś co działa w słusznej sprawie budzi kontrowersje to zazwyczaj u ludzi, którzy mają podwójne standardy moralne wobec zwierząt. Najczęściej oburzeni są ci, którym odebrano zwierzę bo o nie nie dbali, nie szanowali, zaniedbywali i nie leczyli. Widzieliśmy odbierane przez DIOZ psy wlokące guzem na brzuchu po ziemi, zagłodzone, bite, maltretowane, widzieliśmy poziom okrucieństwa wobec nich i stopień olewania ich stanu zdrowia. Tak samo jak nikt nikomu nie każe rodzić dzieci tak samo nikt nikomu nie każe byc właścicielem niechcianego zwierzęcia. Zacznijcie ludzie myśleć! Używajcie mózgu do czegoś więcej niż spanie, jedzenie, sr*nie i pier***lenie!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.