Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 39-latka, który podejrzany jest o co najmniej 6 włamań, których dopuścił się w lutym br. w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jego łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 39-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dopuścił się w lutym br. w Jeleniej Górze co najmniej 6 kradzieży z włamaniem. Włamał się i okradł dwa samochody, siedzibę jeleniogórskich działkowców oraz 3 razy posłużył się skradzioną w wyniku włamania do samochodu kartą płatniczą. Jego łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, sprzęt elektroniczny i inne rzeczy przedstawiające dla niego jakąś wartość. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że, przestępstwa te popełnił w warunkach, tzw. ”recydywy”. Policjanci w wyniku prowadzonych działań odzyskali część skradzionego mienia.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.

39-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 8 marca br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.