Polska policja zatrzymała członka jednej z najgroźniejszych organizacji przestępczych na świecie. ‘Ndrangheta zajmuje się głównie przemytem i handlem kokainą z Kolumbii.

Domenico F. został zatrzymany przez policję na jednej z ulic Krakowa. Wyśledzili go funkcjonariusze nazywani „łowcami głów”. Ich zadaniem jest tropienie, namierzanie i ujmowanie najgroźniejszych przestępców. A takim właśnie jest Domenico F.

Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna może przebywać w Polsce. Mieli też informacje, że to członek jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie, o nazwie ‘Ndrangheta. „Dlatego też Policja włoska nawiązała współpracę z Punktem Kontaktowym ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji (ENFAST – europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy)” – wyjaśnia policja i dodaje, że od razu do akcji włączono policjantów z Krakowa. Tamtejsi „łowcy głów” przez kilka dni zbierali informacje i kiedy Domenico F. wjechał do Polski, to po kilku godzinach został zatrzymany.

„Domenico F. zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji na teren Włoch” – dodają policjanci.

‘Ndrangheta to włoska mafia, a raczej zrzeszenie różnych organizacji przestępczych. Zajmuje się głównie przemytem i handlem narkotykami – kokainą z Kolumbii. Mafia trudni się także handlem bronią, lichwą, wymuszeniami, praniem brudnych pieniędzy i dopuszcza się przestępstw gospodarczych.

News4Media/ fot. policja

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.