Pandemia – co ogłosili rządzący – minęła, więc jeden powód do zmartwień nam odpadł (to się jeszcze okaże!). Ale tych rządowi nie tylko nie brakuje, a wręcz przybywa. I to lawinowo.

Na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” firma United Surveys przeprowadziła wśród Polaków dwa badania. W pierwszym z nich ankietowani odpowiadali na pytanie:

Co jest obecnie największym wyzwaniem dla Polski?

Co zaskakujące – COVID-19 znalazł się niemal na ostatnim miejscu tego zestawienia, zbierając jedynie 2,6 proc. odpowiedzi. Nieco bardziej martwi nas uniezależnianie się od rosyjskich surowców (8,2 proc.). Dla 11,8 proc. respondentów nie bez znaczenia jest też duża liczba uchodźców.

Trzecie miejsce na podium przypadło rosnącym cenom, które dotknęły 23,2 proc. uczestników badania.

Na drugim miejscu pytani postawili spór Polski z Unią Europejską w kwestii praworządności (23,9 proc.).

Według ankietowanych, jednak największym obecnie problemem, z którym musimy się uporać, jest wojna w Ukrainie (26,5 proc.).

Pozostałe odpowiedzi określone były jako „inne” (0,1 proc.). 3,7 proc. badanych nie umiało wskazać jednoznacznej odpowiedzi.


Co z inflacją?

Prostą konsekwencją rekordowo wysokiej inflacji (10,9 proc.) jest dziś szalejąca drożyzna. Wielu kredytobiorców dodatkowo musi mierzyć się z gigantycznymi podwyżkami stóp procentowych. Polacy zapytani o to,

czy rząd powinien podjąć kolejne kroki, żeby załagodzić wzrost cen,

odpowiedzieli w zdecydowanej większości (79,2 proc.), że jest to konieczne. 14,6 proc. badanych nie widzi takiej potrzeby. Pozostali respondenci (6,1 proc.) nie byli w tej kwestii zdecydowani.

1 Komentarz

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Największym zagrożeniem dla NIEPODLEGŁEJ I WOLNEJ POLSKI jest agentura Sowiecko-Germańska zasiadająca w POLSKIM PARLAMENCIE czyli PO-PSL-SLD-KGB i jej ramiona zbrojne takie jak ONET Telewizja TVN, Interia i cała reszta szmat w Parlamencie Europejskim takich jak CZERWONA SZMATA Leszek Miler, Włodzimierz Cimosiewicz. Szmata Szpurek. Niejaka Roza Tun Von Hakenkroizz, szmata Ochojska. To jest największe zagrożenie. Dawno te świnie zdradzieckie powinne wracać do swoich ojczyzn czyli da Niemiec i do Ruskich.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.