Miłośników poezji śpiewanej zapraszamy 21 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 na spotkanie z legendą Wolnej Grupy Bukowina (Camp66 Karpacz-Ścięgny)

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Utworem „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród.
Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków.
Oprócz dużego dorobku fonograficznego zespół Wolna Grupa Bukowina ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock.
Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Dla jeleniogórzan wydarzenie będzie miało kolejny sympatyczny kontekst. Legenda polskiej seny zaśpiewa jedna piosenkę do tekstu znanego wszystkim dra Kazimierza Pichlaka!

Rezerwacja biletów (50zł od osoby) 792 566 569

Fot. FB WGB

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.