Licytacje jeleniogórskie można śledzić na profilach facebookowych dwóch sztabów WOŚP – sztabu przy ZST Mechanik oraz sztabu przy Karkonoskim Hufcu ZHP.

Obiad z prezydentem, kosz ciastek  oraz lot szybowcem

Do wylicytowania jest między innymi obiad z prezydentem Jeleniej Góry. Jak zapewnia Jerzy Łużniak, zwycięzca będzie mógł wybrać restaurację, a on poświęci gościowi tyle czasu, ile ten będzie chciał.

Jak co roku można wylicytować pyszne ciastka maślane od radnej Danuty Wójcik. Pani radna piecze je sama. A wiemy, że jej wypieki są pyszne i kosze z 290 ciastkami zadowolą każdego smakosza.

Z WOŚP gra także burmistrz Karpacza. Radosław Jęcek zaprasza na spacer w Karkonoszach na skiturach.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekazał do wylicytowania weekendowy voucher dla dwóch osób do skorzystania z oferty Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, a także naukę jazdy na biegówkach z instruktorem oraz zestaw odzieży i akcesoriów sportowych z logo Dolnego Śląska.

Dużą popularnością na licytacji cieszy się zdjęcie Śnieżki w stylizowanej ramie.

Z pewnością szybko znajdzie nabywców kosmiczny miś z NASA, jeden z kolekcji Bogdana Nauki, zmarłego niedawno dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji.

Można także wylicytować lot szybowcem nad miastem, zestaw gadżetów z KPN, czy niepowtarzalny strój wyjściowy dla małej księżniczki, podarowany przez posłankę Zofię Czernow. Jest  ponadto do wylicytowania zestaw gadżetów od posła Roberta Obaza, dzień w straży pożarnej oraz mnóstwo innych atrakcji.

Licytacje w sieci

Darów do licytacji na WOŚP przybywa z dnia na dzień. Można się z nimi zapoznać na stronie https://wospjg.pl/ . Ponadto wiele gadżetów wystawionych jest na aukcjach na Allegro.

– Licytacje odbywać się będą 31 stycznia w internecie w dwóch turach o godz. 15.00 i o godz. 19.00 – mówi Robert Zapora, szef sztabu WOŚP przy Karkonoskim Hufcu ZHP.

– Finał z głową – takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki – dodaje Jakub Thauer, szef sztabu przy ZST Mechanik. – Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – mówi o 29. finale WOŚP.

Szefowie sztabów podkreślają, że wolontariusze będą zbierać datki w reżimie sanitarnym. – Dużym sukcesem jest, że udało się nam zorganizować finał. Nie nastawiamy się na bicie rekordów na WOŚP. Ważne jest dla nas, by zbiórka przebiegała bezpiecznie – mówią szefowie sztabów.

Loteria na placu i WOŚP-bus

Loteria fantowa ruszy na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze 31 stycznia o godz. 11.00.

Od godz. 10.00 do godz. 13.00 można będzie oddać w ratuszu krew.

WOŚPobus kolorowy autobus z wolontariuszami przejdzie ulicami Jeleniej Góry i okolicy, aby dotrzeć do tych mieszkańców, którzy nie odchodzą zbyt daleko od domów, a chcą wesprzeć orkiestrę.

Orientacyjny plan przejazdu

10:00-10:30 – Jeżów Sudecki przy paczkomacie

12:00-12:30 – parking przy ul. Podgórzyńskiej w Cieplicach 14:00-14:30 – Urząd Gminy w Mysłakowicach

11:00-11:30 – parking przy Galerii Sudeckiej

13:00-13:30 – Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie.

Grają w całym regionie

29.finał WOŚP zorganizowały także między innymi Zgorzelec, Lubań, Lwówek Śląski, Bolesławiec i inne miasta w naszym regionie. Licytacje, koncerty i inne atrakcje odbywać się będą w internecie i możne je śledzić na  FB sztabów. Ważne by datkami wesprzeć WOŚP i zagrać bezpiecznie i z głową.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.