Wiadomo, ile już pieniędzy udało się zebrać podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta kwota będzie się jeszcze zmieniała, bo licznik wciąż bije.

W tym roku, przypomnijmy dla porządku, Orkiestra grała dla walki z sepsą. Fundacja WOŚP chce wyposażyć szpitale w sprzęt, który ma pomóc laboratoriom w walce z bakteriami wywołującymi to groźne, a czasami zabójcze zakażenie.

Już wiadomo, że dotychczas udało się zebrać 154,6 mln zł, ale to nie koniec, bo pieniądze nadal są zliczane, a część – pozyskanych w aukcjach – nie została jeszcze wpłacona. Co więcej, aukcje internetowe potrwają w całym kraju do 12 lutego.

W niedzielę 29 lutego w ulicznej zbiórce pieniędzy uczestniczyło około 120 tys. wolontariuszy z 1633 sztabów.

Nie odnotowano poważniejszych incydentów, ale gdańska policja szuka złodziei, którzy ukradli puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Puszka stała przy kasie w jednym ze sklepów.

– Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn, proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112 – apeluje młodszy aspirant Marek Kobiałko z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Z WOŚP grają tenisistki Iga Świątek i Magda Linette

Liderka rankingu WTA Iga Świątek wystawiła na licytację osobiste spotkanie oraz swoją rakietę, którą wygrała w 2022 roku wielkoszlemowe Roland Garros i US Open. To nie wszystko. Tenisistka przekazała również podwójne zaproszenie na mecz w paryskim turnieju, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca tego roku. Po nim Świątek spotka się ze zwycięzcą aukcji, będzie też czas na wspólne zdjęcie i autograf.

Druga z polskich tenisistek, która rozegrała życiowy turniej, docierając do półfinału Australian Open, zaproponowała kolację w swoim towarzystwie.

– Pierwszy raz zabrałam się za coś takiego w taki sposób. Zazwyczaj dawałam różnego rodzaju stroje albo rakietę, ale chciałam spróbować czegoś innego. Mam nadzieję, że będą chętni, uzbiera się jak najwięcej osób i pójdziemy na fajną kolację – tak zachęcała jeszcze w trakcie turnieju w Melbourne do udziału w licytacji szczęśliwa Linette.

Śmierć piłkarza i trenera

Podczas WOŚP doszło także do tragedii. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przekazał informację, że w wieku 46-lat zmarł Dariusz Szczepaniak. To były piłkarz i trener, który założył m.in. Akademię Piłkarską Ostrzeszów. Z tego powodu tymczasowo zostały odwołane zaplanowane półkolonie i treningi grup należących do trenera. Był także menedżerem sportu, organizatorem szkolenia młodzieży. Pełnił też funkcję trenera kadry Południe w projekcie Kadr Regionów.

Mężczyzna stracił przytomność podczas meczu charytatywnego.

„Zmarł nagle, na boisku, wspierając szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – czytamy na Facebooku związku, który wyraża żal po Dariuszu Szczepaniaku, osobie bardzo cenionej i lubianej w środowisku.

I dodaje: „Rodzinie oraz całej społeczności Akademia Piłkarska Ostrzeszów przekazujemy wyrazy szczerego współczucia w imieniu całego środowiska wielkopolskiej piłki”.

News4Media/fot. WOŚP

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.