19-latek okradający jeleniogórskie sklepy doświadczył „pechowej trzynastki”. Został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem.  To prawdopodobnie było jego 13 przestępstwo.

– Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do sklepu 19-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Okazało się, że ma on na koncie więcej podobnych czynów – informuje oficer prasowa jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowska. – Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek od stycznia do lutego tego roku dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 13 przestępstw przeciwko mieniu. Ma na koncie kradzieże w jeleniogórskich sklepach i drogeriach, skąd jego łupem padł między innymi alkohol, perfumy i papierosy. Ponadto pod pretekstem rozmienienia 200 zł w jednym ze sklepów, wyrwał ekspedientce gotówkę z ręki i uciekł. Policjanci ustalili również, że w jednym z jeleniogórskich sklepów 19-latek ukrył się przed zamknięciem, a następnie w szafkach klientów ukrył towar, który przygotował do wyniesienia ze sklepu. Były to głównie papierosy i alkohol o łącznej wartości blisko 7000 zł. Plan się nie powiódł. 19-latek po otwarciu sklepu został zauważony przez pracownika, jednak udało mu się uciec.

Funkcjonariusze Wydziałów Kryminalnych jeleniogórskiej komendy na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie wcześniej zgłoszonych czynów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że ma on na koncie więcej podobnych czynów.  Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.