Przynajmniej 64 osoby oszukał 29-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Wystawiał na sprzedaż przedmioty, a gdy nabywca zapłacił, kontakt się urywał.

Gryfowscy kryminalni od kilku miesięcy zajmowali się sprawą oszusta, który za pośrednictwem portalu oferował sprzedaż rożnych rzeczy. Oszust żądał od kupujących zapłaty za zakupiony towar, po czym kontakt urywał się. Śledczy z Gryfowa Śląskiego ustalili, że stoi za tym wszystkim 29-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna usłyszał łącznie 64 zarzuty dotyczące oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do oszustw dochodziło w okresie od listopada 2022 roku do marca 2023 roku poprzez jeden z ogólnodostępnych portali społecznościowych. Mężczyzna wystawiał oferty sprzedaży przedmiotów takich jak konsole do gier, telefony komórkowe czy pampersy. Sposób działania 29-latka polegał na tym, że na grupach sprzedażowych portalu społecznościowego oraz topowej stronie sprzedażowej wystawiał dany przedmiot a następnie oczekiwał za niego zapłaty, zaliczki, bądź kosztów wysyłki. Gdy pokrzywdzona osoba dokonała przelewu mężczyzna nie wysyłał towaru, ani nie zwracał pobranych pieniędzy.

Wartości przelewanych kwot na konto oszusta wahały się między 20 a 250 zł. Łącznie mężczyzna oszukał 64 osoby z terenu całego kraju. W związku z powyższym przedstawiono mu zarzuty dotyczące oszustwa.

Zgodnie z Kodeksem karnym 29-letniemu mieszkańcowi powiatu lwóweckiego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Info. Olga Łukaszewicz – oficer prasowy KPP Lwówek Śląski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.