Kategoria B prawa jazdy to obecnie najpopularniejsza kategoria wybierana przez kandydatów na kierowców. Aby egzaminy mogły się bezpiecznie odbywać, do czasu unormowania sytuacji w kraju, ich liczba w ciągu dnia będzie mniejsza, a ośrodki będą pracować na dwie zmiany.

Używane będą także środki zabezpieczające i dezynfekujące pojazdy oraz pomieszczenia, a przed egzaminem zdającemu zostanie zbadana temperatura ciała.

Powoli chcemy przywracać normalność w tym zakresie, oczywiście z zachowaniem należytych środków zabezpieczających. Biorąc pod uwagę popularność kategorii B na prawo jazdy, chcemy zapewnić kandydatom na kierowców możliwie szybki powrót do zdawania egzaminów – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Po udanym przebiegu ponownego egzaminowania na kat.: A, A1, A2, AM, C, C+E i D zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o powrocie egzaminów na kat. B i T. Dyrektorzy dolnośląskich WORD-ów ocenili, że  egzaminy zostały przeprowadzone bez żadnych zakłóceń i bez narażania zdrowia i bezpieczeństwa egzaminowanych oraz pracowników WORD-ów. Właśnie dlatego zarząd ojewództwa wyraził zgodę na możliwość przywrócenia egzaminów na kat. B oraz T od 11 maja.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.