Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 18 września 2022 r. na wycieczkę nr 32 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet powrotny według taryfy Polska – Czechy do Teplic nad Metují. O godzinie 7.33 odjeżdżamy pociągiem do Wałbrzycha Głównego, gdzie przesiadamy się na pociąg do Teplic. Trasa długości 14 km przebiega w południowej części Wyżyny Broumovskiej. Od stacji kolejowej Teplice nad Metují ruszamy szlakiem żółtym leśnymi ścieżkami do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym, który doprowadzi nas do podnóża Ostaša, odosobnionego masywu skalnego o charakterystycznym, widocznym z daleka stołowym kształcie. Jest to rezerwat przyrody, w którym znajdują się malownicze skalne labirynty, wieże i tarasy widokowe ulokowane nad przepaściami. Na zboczu – Koci Gród – skalne miasto z szeregiem osobliwych utworów skalnych. Po zwiedzeniu rezerwatu w końcowej części wycieczki schodzimy polną drogą do Žďáru, skąd o godz. 18.20 odjeżdżamy pociągiem do Meziměstí (cena biletu około 30 kč). Z Meziměstí o godz. 19.12 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry (z przesiadką w Wałbrzychu).

Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011). Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Fot: Marcin Szala wikipedia, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Osta%C5%A1_-_sandstone_formation_in_the_Czech_Republic_02.JPG

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.