Z uwagi na ten fakt policjanci przypominają, że mandat np. w związku z przekroczeniem prędkości, czy innymi wykroczeniami drogowymi, można opłacić bezpośrednio u policjanta.

Mundurowi podkreślają, że to rozwiązanie szybkie i wygodne, bo osoba ukarana nie musi już fatygować się do banku lub na pocztę, aby uiścić grzywnę. Jest to ułatwienie nie tylko dla obywateli Polski, ale i cudzoziemców, którzy po popełnieniu wykroczenia od razu mają możliwość zapłacenia mandatu.

Ta funkcjonalność działa już z powodzeniem od kilku lat i jest szczególnie przydatna w przypadku nakładania kar na kierowców spoza Polski, którym policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie mogą wystawiać mandatów kredytowych. Wcześniej w przypadku nałożenia kary na cudzoziemca najczęściej partol wraz z ukaranym, musiał pojechać do najbliższego bankomatu, aby ten mógł pobrać pieniądze i uregulować należność.

Z rozwiązania bezdotykowego korzystają bardzo często mieszkańcy regionu jeleniogórskiego oraz inne osoby odwiedzające nasz teren. Płacąc mandat od razu w radiowozie, mogą bowiem zapomnieć o wizycie na poczcie, czy też w banku, z czym wiązało się wcześniej przyjęcie mandatu kredytowego – informuje Edyta Bagrowska z policji jeleniogórskiej.

Urządzenia przyjmują płatności najpopularniejszych międzynarodowych organizacji płatniczych, w tym także płatności telefonem, a także płatności za pośrednictwem systemu BLIK. Sama transakcja wygląda identycznie jak w punktach i obiektach handlowych.

Terminale są na wyposażeniu wszystkich radiowozów jeleniogórskiej drogówki. Daje to możliwość wniesienia opłaty, tuż po stwierdzeniu wykroczenia.

Osoby, które nie zdecydują się na płatność na miejscu, tak jak wcześniej, otrzymują mandat kredytowy, który należy opłacić w ciągu 7 dni — przelewem.

podinp.Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.